Dom » Budownictwo

Forum rusztowaniowe 2015 już w najbliższy weekend

Co roku w czasie pracy na rusztowaniach dochodzi do średnio 120 wypadków, w tym do ponad 20 śmiertelnych(1). By ograniczyć te liczby 5-6 września w Centralnej Szkole Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie odbędzie się Forum rusztowaniowe poświęcone bezpieczeństwu na budowie.

Tematem przewodnim spotkania jest „Jakość to bezpieczeństwo". Zaplanowane pokazy będą dotyczyć ratowania ludzi pracujących na rusztowaniach. W związku z tym działacze z branży rusztowaniowej przedyskutują kwestie związane z bezpieczeństwem na terenie budowy oraz ryzykiem, jakie niesie ze sobą mieszanie różnych systemów rusztowań. Jest to pierwsze tego typu wydarzenie mające na celu zwrócenie uwagi na tak istotne zagadnienie jak pełna ochrona ludzi pracujących na rusztowaniach.

W trakcie tego dwudniowego wydarzenia eksperci budowlani, ale też sympatycy branży będą mogli zapoznać się materiałami prezentującymi producentów rusztowań oraz gospodarzy z Centralnej Szkoły Państwowej Straży Pożarnej.

Forum rusztowaniowe to idealna okazja do uzyskania praktycznych informacji, a dla producentów i wykonawców  do nawiązania współpracy. Istotnym punktem wydarzenia będą pokazy ratownictwa z wykorzystaniem między innymi naszych rusztowań oraz konferencja „Jakość to bezpieczeństwo".  Do tej pory nie odbyło się żadne takie spotkanie mówiące o konieczności pełnego bezpieczeństwa pracowników rusztowań. To bardzo ważne wydarzenie ze względu na innowacyjność zaproponowanej tematyki - podsumowuje Grzegorz Dziewulski, Prezes Layher Sp z o. o.

Dodatkowym punktem Forum będzie gala Finału V edycji konkursu „Rusztowanie Roku" oraz wręczenie medali dla „Zasłużonych dla branży rusztowaniowej". Patronat medialny nad wydarzeniem objął miesięcznik „Materiały Budowlane".

Organizatorami Forum są firmy Layher, Ramirent oraz Polska Izba Gospodarcza Rusztowań.

(1) Dane Państwowej Inspekcji Pracy za lata 2011-2014.

Layher to globalny lider w zakresie produkcji systemów rusztowań. Od 70 lat jest synonimem innowacyjności, najwyższej jakości
i gospodarności oraz bezpieczeństwa. W Polsce obecny od 1997 roku.

Firma wspiera swoich klientów oferując im doradztwo i wsparcie techniczne przy planowaniu i realizacji projektów. Dział techniczny odpowiada za przygotowanie projektu wraz ze schematami poszczególnych etapów montażu rusztowań oraz planami ich zabudowy. Prowadzi także szkolenia dla montażystów oraz kadry nadzorczej, zarządzającej, kierowników budów, majstrów i brygadzistów. Wszystkie produkty Layher wytwarzane są na południu Niemiec, w jedynej fabryce w Güglingen-Eibensbach.

Więcej informacji:

Aleksandra Adrian

Mail: aleksandra.adrian@procontent.pl

Tel.: 881 337 333Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

aadrian

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »