Technologie » Fotografia

Fotograf mody – "aparat moim pędzlem, kobieta… resztą"

Fotograf mody – "aparat moim pędzlem, kobieta… resztą"
Zobacz więcej zdjęć »
Przygodę z fotografiką rozpocząłem w dniu, w którym rozpoczęła się moja fascynacja kobietami – mówiąc, puszcza oko Tomek Szymula, szczeciński fotograf mody. – Dla mnie jedno bez drugiego nie ma prawa istnieć… Moda przyszła trochę później i dopełniła głębię tego obrazu.

Tomek Szymula jest jednym z wielu fotografów specjalizujących się w zdjęciach typu fashion, lecz jednym z nielicznych, którzy swoją pasję wprowadzili na wysoki poziom i uczynili z niej swój zawód oraz filozofię życia.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Każde moje zdjęcie, czy to zlecone, czy też tworzone na własne potrzeby, traktuję jak nowe wyzwanie, którego podjęcie wiąże się z uzyskaniem konkretnego efektu, czyli stworzeniem obrazu, który będzie silnie oddziaływał na widza - opowiada Szymula - Jedną z moich największych inspiracji były zdjęcia tworzone przez Helmuta Newtona, z którym, jak sądzę, dzieliłem namiętność do fotografii. Każde moje zdjęcie jest hołdem złożonym wyjątkowości kobiecej, jej niezwykłości wewnętrznej oraz zewnętrznej. Ta pierwszą pragnę jednak zawsze uzewnętrznić i przy jej pomocy tworzyć klimat zdjęcia. Moda, uważam, jest doskonałym sposobem ekspresji, wyciąganiem własnego Ja na światło dzienne, dzieleniem się nim z otoczeniem, które dzięki temu nabiera żywszych i głębszych barw. Odpowiednie światło, wyrazista gra światłocieni - są to środki, jakie wykorzystuję do akcentowania interesujących mnie aspektów powstającego obrazu. Każde moje zdjęcie to osobna, kobieca historia, którą staram się opowiedzieć własnymi słowami. Historia ta jednak, jest zawsze opowieścią nie tylko moją, ale i mojej modelki.

Tomasz Szymula jest jednym z młodych, niezwykle utalentowanych twórców, którzy przez lata opanowywali swój warsztat. Następnie, po przejściu na zawodowstwo, czekają szansy, na którą z pewnością zasługują. Właśnie dlatego jednostki tego rodzaju należy promować, by mogły one „malować" swój obraz świata, który nie powstaje w sposób przypadkowy, lecz przemyślany i zamierzony. Historia Tomka Szymuli - pomimo swojej wyjątkowości - jest historią jedną z wielu, które domagają się „happy endu".

Tomek stanowi tutaj rodzaju przykładu, który doskonale pokazuje istnienie problemu młodych twórców sztuki fotograficznej. Tomek Szymula zrealizował bardzo wiele sesji fotograficznych.

Sesje bardzo często przeprowadzałem dla modelek czy wizażystek, chcących zrealizować swoje wizje - dodaje Szymula. - Współpracowałem z kilkoma agencjami modelek m.in. z „U.Studio" czy „Wonder Models" oraz z takimi projektantami mody jak choćby Yulia Babich i Błażej Teliński. To oraz wiele innych moich działań i zrealizowanych zleceń nie pozwoliło mi jednak jeszcze na bycie zauważonym w środowisku mody. To mnie nie tyle martwi, ile niepokoi. Boję się, że brak umiejętności autopromocyjnych młodych twórców, jakim również i ja jestem, sprawia, że bardzo wiele talentów, które zdecydowanie zasługują na uwagę, ginie bezpowrotnie...

Firma i studio Tomka Szymuli znajdują się w Szczecinie, lecz zamówienia na sesje realizuje on w każdym miejscu kraju. Wybrane fotografie tego specjalisty fotografii mody można znaleźć na www.tomekszymula.com.

Więcej informacji na: www.tomekszymula.comRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

www.tomekszymula.com
http://www.tomekszymula.com

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »