Technologie » Fotografia

Fotozeszyt - prosty i tani sposób na przechowywanie zdjęć

Fotozeszyt - prosty i tani sposób na przechowywanie zdjęć
Zobacz więcej zdjęć »
Zdjęcia cyfrowe mają do siebie to, że powstaje ich bardzo dużo. Łatwość ich wykonania, szeroka dostępność aparatów cyfrowych oraz fakt, że zrobienie zdjęcia nie kosztuje praktycznie nic skutecznie zachęcają do tworzenia przy każdej nadarzającej się okazji.

Oczywiście, nie oznacza to, że każde z nich jest równie dobre, a przekazywana przez nie treść ma dla nas tak samo istotne znaczenie. Z tego powodu, coraz więcej ludzi decyduje się na wywoływanie swoich najlepszych ujęć, by móc w każdej chwili powrócić do nich i do zawartych na nich wspomnień. Zdjęcia można wywoływać na różne sposoby - poniżej przedstawimy fotozeszyt, jako jedną z najciekawszych propozycji oferowanych przez zakłady fotograficzne.

Jak wygląda fotozeszyt?

Fotozeszyt to pomysł, który wywodzi się z niezwykle popularnych w ostatnim czasie fotoksiążek. Jest jednak jej jeszcze prostszą i tańszą formą, która z założenia ma być dostępna dla każdej osoby chcącej wywołać swoje zdjęcia. To, w jaki sposób wykonuje się fotozeszyty sugeruje już sama ich nazwa - jest to bowiem plik kartek szytych razem na kształt typowego zeszytu. Różnica polega jednak na zawartości oraz jakości wykonania. W tego typu produktach nie znajdziemy bowiem linii czy kratki, ale nasze własne zdjęcia, ułożone w ciekawe kompozycje i wydrukowane na wysokiej jakości papierze kredowym lub fotograficznym. Ta ostatnia cecha sprawia, że mimo z pozoru prostej formy, możemy cieszyć się bardzo dobrym odwzorowaniem kolorów i szczegółów oraz efektownym wyglądem każdej fotografii.

Zalety fotozeszytu

Fotozeszyt ma szereg zalet w porównaniu do tradycyjnego albumu na zdjęcia, a nawet swojego pierwowzoru, czyli fotoksiążki. Po pierwsze, ze względu na brak twardej oprawy i ozdobnego wykończenia, jest produktem znacznie tańszym, przy jednoczesnym zachowaniu tej samej jakości zdjęć - jak już wspominaliśmy, sam papier i technika nanoszenia na niego fotografii to druk cyfrowy, czyli dokładnie to samo, co w przypadku fotoksiążek. Podstawowe fotozeszyty można kupić już za nawet kilkanaście złotych, co sprawia, że są one pomysłem godnym rozważenia, jeśli chodzi o trwałe przechowywanie zdjęć. Fakt, że okładka nie jest twarda i sztywna nie oznacza jednak, że jest całkowicie "zwykła" - na nią również można nanieść nawiązujące do zawartości zdjęcie, grafikę, napis lub dowolną ich kombinację, by nadać fotozeszytowi charakteru oraz łatwiej rozróżnić go spośród innych. Niezwykle ważną cechą jest także łatwość przechowywania takiego zeszytu ze zdjęciami. W przeciwieństwie do typowych albumów na zdjęcia, zajmuje on bardzo niewiele miejsca, dlatego posiadanie nawet dużej ilości fotozeszytów nie powinno stanowić problemu dla właściciela.

Oczywiście, to rozwiązanie ma także swoje wady, z których najistotniejszą jest podatność na uszkodzenia mechaniczne, wynikająca z braku twardej oprawy. Jednak dotychczasowi użytkownicy twierdzą, że w rzeczywistości okazuje się to znacznie mniejszym problemem, niż wydaje się przed zakupem, a przy tym jest dodatkowo rekompensowane przez niską wagę i cenę produktu.

Fotozeszyt to niezwykle ciekawe rozwiązanie za przystępną cenę, tym bardziej, że z pomocą odpowiedniego programu do projektowania fotoproduktów, każdy jego detal może zostać samodzielnie zaprojektowany. To, a także dość duża pojemność i bogaty zbiór dostępnych formatów i sposobów wykończenia sprawia, że produkt ten świetnie nadaje się do przechowywania własnych zdjęć lub wręczenia bliskiej osobie jako okazjonalny i osobisty prezent.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

marekmroczek

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »