Kultura, sztuka » Kultura

Frances Ruffelle - gwiazda broadwayowskiego musicalu w Polsce

Frances Ruffelle  - gwiazda broadwayowskiego musicalu w Polsce
Zobacz więcej zdjęć »
Laureatka broadwayowskiej nagrody Tony za rolę Eponiny w Nędznikach. Gwiazda amerykańskiego musicalu z recitalem prezentującym szerokie spektrum jej możliwości aktorskich i wokalnych. Podczas tegoroczne Przeglądu Piosenki zaprezentuje perły brodwayowskiego musicalu.

Frances Ruffelle już od najmłodszych lat uczęszczała do szkoły teatralnej, założonej przez jej matkę Sylvię Young. W wieku 7 lat rozpoczęła karierę zawodową. Grała m.in. na deskach londyńskiego teatru West End, gdzie występowała w takich musicalach  jak The Sleeping Prince, Starlight Express. Występowała również w Chicago. Po sukcesie Eponimy 
w Nędznikach,  tworzący spektakl Miss Saigon  Claude-Michel Schönberg i Alain Boublil zaprosili Frances do użyczenia wokalu głównej bohaterce. 
Nagrała cztery albumy Fragile, Frances Ruffelle, Showgirl oraz Imperfectly me. Współpracowała również z  Samem Bonnerem, z którym założyli grupę paTala, tworząc album Purify – połączenie pieśni sanskryckich ze współczesnymi zachodnimi beatami. 
Podczas Przeglądu Piosenki Aktorskiej zaprezentuje piosenki z kanonu gatunku, takich autorów jak Jacques Brel, Kurt Weill, Nick Cave, Tom Waits. 
Dla wszystkich widzów, którzy pamiętają brawurowy występ Camille O’Sullivan sprzed dwóch lat – koncert Frances Ruffelle jest w repertuarze PPA pozycją obowiązkową!
CS IMPART, ul. Mazowiecka 17, Wrocław, godzina 19:00, ceny biletów 40 i 50zł
Więcej na www.ppa.art.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Avando

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »