Kobieta, zdrowie, uroda » Medycyna

FUJIFILM dostawcą aparatów rentgenowskich do szpitala na Stadionie Narodowym

FUJIFILM dostawcą aparatów rentgenowskich do szpitala na Stadionie Narodowym
Zobacz więcej zdjęć »
Firma FUJIFILM dostarczyła sprzęt medyczny do nowopowstałego szpitala na stadionie Narodowym. Są to najbardziej zaawansowane, cyfrowe, mobilne aparaty rentgenowskie będące jednym z podstawowych urządzeń do diagnostyki pacjentów z Covid-19. Sprzęt już został zainstalowany.

„Od lat dostarczamy nasze rozwiązania w zakresie Diagnostyki Obrazowej do polskich szpitali.  Czujemy się wyróżnieni, że i tym razem nasze rozwiązania, ale i elastyczność w zakresie szybkości dostawy i instalacji spowodowały nasz wybór.  Dołożyliśmy wszelkich starań by błyskawicznie dostarczyć i zainstalować sprzęt w nietypowych warunkach i przy ograniczeniach związanych z pandemią. Jesteśmy dumni, że mamy własny wkład w walkę z pandemią, a nasze urządzenia rentgenowskie umożliwią lekarzom lepszą, szybszą i skuteczniejszą diagnostykę i monitorowanie przebiegu choroby” – powiedział Paweł Augustyn, Prezes polskiego oddziału FUJIFILM.

 

W ciągu niecałego tygodnia  od zamówienia FUJIFILM dostarczył przewoźne cyfrowe systemy RTG FDR GO PLUS do powstającego szpitala tymczasowego dla pacjentów COVID-19 na Stadionie PGE Narodowym w Warszawie.

Nowe systemy do wykonywania zdjęć RTG są w pełni cyfrowymi urządzeniami z własnym zasilaniem i napędem do łatwiejszego przemieszczenia się. Wyposażone w nowoczesne detektory FDR D-EVO II charakteryzujące się bardzo małą wagą, dużą wytrzymałością i powłoką antybakteryjną HydroAg dla zmniejszenia ryzyka przenoszenia zakażeń. 

Dodatkowo posiadają wewnętrzną pamięć dla wykonanych ekspozycji, która pozwala na wykorzystanie panelu w kilku lokalizacjach z różnymi systemami, co wspomoże prace personelu.

 

FUJIFILM, poprzez działające lokalnie swoje oddziały, zaopatruje najbardziej potrzebujące szpitale na całym świecie w tym również w Polsce w rozwiązania w obszarze Diagnostyki Obrazowej - będące podstawą diagnostyki oraz monitorowania przebiegu zapalenia płuc wywoływanego przez coronavirus. Urządzenia RTG są przystosowane do współpracy z zaawansowanymi programami tzw. sztucznej inteligencji zwiększając możliwości diagnostyczne, ale i wprowadzanie triage czyli systemu ‘kolejkowania’ pacjentów w zależności od stopnia zaawansowania choroby.

Już niedługo dostępna będzie w Polsce rozbudowa systemów obrazowania (w tym i w dostarczonych systemach mobilnych) o funkcję sztucznej inteligencji (#AI) wspomagającą personel medyczny w szybkiej detekcji zmian m.in. w obrazie płuc oraz system ‘kolejkowania’ pacjentów w zależności od stanu choroby.


Poprzez firmy działające w sektorze Ochrony Zdrowia, koncern pracuje w kilku obszarach nad przełomową diagnostyką i terapią:

  • Diagnostyki Laboratoryjnej (IVD) – firma FUJIFILM Wako Chemicals opracowała szybki antygenowy test diagnostyczny do wykrywania wirusa SARS-CoV-2.

·    Terapii – firma FUJIFILM Toyama Chemicals wyprodukowała eksperymentalny lek antywirusowy AVIGAN (Favipiravir), któryogranicza replikacje wirusa. Lek przechodzi w tej chwili III fazę badań klinicznych w kilku krajach m. in. Japonii i USA .

·    Poza terapią farmakologiczną, koncern poprzez swoje biotechnologiczne ramię,  firmę FUJIFILM Diosynth Biotechnologics z obszaru CDMO (contracted development and manufacturing organization) będzie produkować przeciwciała terapeutyczne przeciwko Covid19 w ramach współpracy z firmą Ely Lilly, a także po uzyskaniu rządowego grantu w USA w wysokości ok $250 Mln jest gotowa do produkcji masowej przyszłych szczepionek anty-COVID-19.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

fujifilm

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »