Kultura, sztuka » Muzyka

Fundacja Globalworth inwestuje w przyszłość polskiej kultury

Fundacja Globalworth inwestuje w przyszłość polskiej kultury
Zobacz więcej zdjęć »
Muzyka klasyczna może zapewnić ukojenie i radość ludziom w każdym wieku. Fundacja Globalworth postanowiła zadbać o tych, którzy tę sztukę tworzą.

6 grudnia 2021 roku poznaliśmy 15 stypendystów programu. Są nimi utalentowani młodzi muzycy w wieku od 18 do 26 lat, laureaci międzynarodowych konkursów, którzy dokładnie wiedzą w jakim kierunku chcą rozwijać swoją artystyczną karierę. Cechuje ich świadomość globalnych trendów związanych z odbiorem sztuki i kultury, a do promocji swojego dorobku muzycznego wprowadzają innowacyjne rozwiązania, aby ich talent dotarł do jak największej liczby osób, a tym samym poszerzył grono miłośników muzyki klasycznej. W ich grze wybrzmiewa pasja, wrażliwość oraz zaangażowanie połączone z młodzieńczą energią i spontanicznością.

"To ważna inwestycja w polską kulturę i cieszymy się, że Fundacja Globalworth docenia wartość programu Bridge to the Future, wspierając artystyczną przyszłość naszego kraju."

Jakub Fiebig, Prezes Julian Cochran Foundation

Program stypendialny, do którego rekrutacja rozpoczęła się w październiku 2021 roku, wzbudził duże zainteresowanie. Przyciągnął blisko 300 polskich artystów-muzyków, m.in. skrzypków, wiolonczelistów, pianistów, wokalistów i saksofonistów z ponad 50 ośrodków w kraju i zagranicą. Podczas I etapu jury, złożone z przedstawicieli świata biznesu i muzycznego managementu, miało szansę zapoznać się z marzeniami i szczegółowymi biznesplanami stworzonymi przez aplikantów. W II etapie, umiejętności uczestników oceniane były przez wybitne osobowości ze środowiska muzycznego: Benjamina Woodroffe’a (Australia), Davida Watkin’a (Wielka Brytania) oraz Yejin Gil (Korea Południowa/Niemcy).

"Założeniem programu stypendialnego „Bridge to the Future”  jest umożliwienie najbardziej uzdolnionym muzycznie młodym artystom dalszego rozwoju i realizacji muzycznych projektów, które bez dodatkowego wsparcia finansowego mogłyby nie zostać zrealizowane. Wszystkim stypendystom serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów na dalszej artystycznej drodze."

Magdalena Rapacka-Wojdat, członkini zarządu Fundacji Globalworth

Dla 15 utalentowanych młodych stypendystów program będzie ogromnym wsparciem w indywidualnych wyzwaniach związanych z rozwojem ich muzycznej kariery. Fundacja Globalworth pokryje koszty czesnego na studia, warsztatów muzycznych, udziału w polskich i międzynarodowych konkursach. Stypendia sfinansują również kursy języków obcych, kursy coachingowo-mentorskie, czy zakup instrumentów.

Z sylwetkami 15 stypendystów można zapoznać się na stronie: http://www.juliancochranfoundation.com/stypendysci-2021Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

aleksandra.globalworth

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »