Społeczeństwo » Społeczeństwo

Fundacja inna niż wszystkie otrzymała 15 tys. złotych

Fundacja inna niż wszystkie otrzymała 15 tys. złotych
Zobacz więcej zdjęć »
Przystań Ocalenie została laureatem lutowej edycji Pomocy Dla Schronisk organizowanej przez sklep KrakVet.pl. Zwycięstwo fundacji opiekującej się zwierzętami innymi niż domowe jest dużym wydarzeniem w historii tego konkursu. W akcji trwającej już 6 lat, przekazano w ten sposób prawie milion złotych!

Komitet Pomocy dla Zwierząt w Tychach istnieje od 1998 roku. Jego flagową działalnością jest niesienie pomocy i ratowanie koni. Od lat zajmują się zbiórką pieniędzy na ich wykup prosto z transportów, baz przeładunkowych, targów końskich aby później opiekować się nimi w swojej przystani. Jednak Przystań Ocalenie to nie tylko azyl dla koni. To schronienie dla wielu innych stworzeń, które wymagają pomocy.

„Obecnie na utrzymaniu naszej organizacji, oprócz prawie 100 koni oraz wielu psów i kotów, znajduje się prawie 200 innych zwierząt, w tym: bydło, trzoda chlewna, kozy, barany, osły, kury, kaczki, gęsi, koguty. Staramy się być wszędzie tam, gdzie naszym braciom mniejszym dzieje się krzywda, aby reagować i zmieniać ich często szarą rzeczywistość. Nasz Komitet prowadzi również działalność edukacyjną dla dzieci i młodzieży mającą na celu zapobieganie okrutnemu traktowaniu zwierząt, rozumieniu ich potrzeb i budowaniu szacunku dla otaczających nas stworzeń. Dzięki pomocy sklepu KrakVet.pl będziemy mogli teraz zwiększyć naszą działalność. Fundusze, które zaoszczędzimy na wygranych karmach, żwirkach i akcesoriach możemy przeznaczyć na inne cele, a do zrobienia mamy jeszcze naprawdę wiele.” – komentuje Dominik Nawa, prezes organizacji Komitet Pomocy Dla Zwierząt Przystań Ocalenie.

W Polsce działa prawie 200 schronisk dla psów oraz kotów, które prężnie działają i często są hojnie wspierane przez darczyńców.  Jednak organizacje takie jak Przystań Ocalenie nadal są w mniejszości. Opieka nad zwierzętami gospodarskimi nie jest jeszcze tak popularna, a ich los nie jest powszechnie znany zwłaszcza wśród ludzi z większych miast.

 „Pragniemy pomagać organizacjom i ludziom, którzy poświęcają każdą wolną chwilę, aby polepszyć warunki życiowe chorych i bezdomnych zwierząt. Przystań Ocalenie jest takim właśnie miejscem, choć nieco różni się od dotychczasowych laureatów naszego konkursu. To, że wygrała organizacja zajmująca się także końmi, bydłem czy trzodą chlewną  oznacza, że zwiększa się świadomość wśród naszych klientów. Pomoc zwierzętom hodowlanym nie jest jeszcze tak powszechna jak pomoc zwierzętom domowym, dlatego zwycięstwo Przystani Ocalenie jest dobrą prognozą na przyszłość.  Mamy nadzieję, że Pomoc Dla Schronisk będzie niosła pomoc wszystkim zwierzętom jeszcze przez długie lata.”– mówi Marek Batko, prezes firmy KrakVet.

Każdego miesiąca na forum internetowego sklepu zoologicznego KrakVet.pl jego klienci  zgłaszają organizacje, które według nich powinny otrzymać wsparcie. W kolejnym etapie odbywa się głosowanie i organizacja, która otrzyma najwięcej głosów zostaje laureatem miesiąca. Zwycięzca akcji Pomoc dla Schronisk może zrealizować nagrodę w formie zamówienia najpotrzebniejszych produktów zoologicznych, dowolnie przez nich wybranych.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

UnicornMedia

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »