Kobieta, zdrowie, uroda » Dziecko

Fundacja K.I.D.S. nie zwalnia tempa! Rusza z serią webinarów i ogłasza konkurs dla szpitali

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny - wystarczy zarejestrować się na stronie: https://app.evenea.pl/event/webinarkids-telemedycyna.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Raport ,,Dziecięcy Szpital Przyszłości’’, który niedawno zaprezentowała Fundacja K.I.D.S. był pierwszym krokiem do dyskusji na temat transformacji polskich szpitali. Teraz Klub Innowatorów zaprasza na serię webinarów, podczas których eksperci z całego świata zgłębią zagadnienia poszczególnych rozwiązań. Pierwsza wideokonferencja ,,Szpitale Przyszłości: #1 Telemedycyna’’ odbędzie się już 8 września, a jej gościem specjalnym będzie Alison Curfman, dyrektor oddziału pediatrii w pierwszym na świecie “szpitalu bez łóżek” - Mercy Virtual. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny -  wystarczy zarejestrować się na stronie: https://app.evenea.pl/event/webinarkids-telemedycyna. 

Podczas pierwszego webinaru K.I.D.S. eksperci skupią się na działaniach w obszarze telemedycyny - rozwiązania, które w czasach pandemii odgrywa szczególnie ważną rolę w systemie medycznym. Gość specjalny spotkania,  Alison Curfman, przedstawi pionierskie doświadczenia z wykorzystania telemedycyny w centrum Mercy Virtual, w którym ponad 300 lekarzy monitoruje i wspiera zdalnie ok. 600.000 pacjentów. Podczas wydarzenia odbędą się również dwa panele dyskusyjne. Pierwszy z nich przybliży dotychczasowe doświadczenia z systemem zdalnej opieki lekarskiej, spotkamy się tam z ekspertami Medicover, PZU Zdrowie oraz Telemedycyna Polska. Tematem kolejnego panelu będzie proces wdrożenia rozwiązań telemedycznych. Wezmą w nim udział eksperci Fundacji K.I.D.S., Hitachi, Telemedi.co oraz Mediguard. 
Podczas spotkania przedstawione zostaną też szczegóły wsparcia Fundacji K.I.D.S. dla pionierskich projektów wdrażania telemedycyny w polskich szpitalach dziecięcych. Nabór projektów trwa do 15 września (dedykowany formularz znajduje się w linku). Jury K.I.D.S. wyłoni najlepsze z nich, biorąc pod uwagę jego skalowalność, czyli możliwość zastosowania proponowanego rozwiązania także w innych szpitalach oraz innowacyjność. Ważne też, by realizacja pomysłu w jak największym stopniu przyczyniła się do zmian doświadczeń pacjenta związanych z leczeniem. Na trzy zwycięskie projekty Fundacja przeznaczy łącznie 60 000 zł pozyskane od sponsorów: Goldman Sachs Gives oraz Sage. Wyniki zostaną ogłoszone już 30 września br. K.I.D.S. planuje realizację zwycięskiego pomysłu do końca czerwca 2021 roku.

,,Raport ,,Dziecięcy Szpital Przyszłości’’ otworzył dyskusję na temat transformacji. Teraz czas na kolejny krok. Chcemy spotykać się z praktykami i twórcami innowacji, nawiązywać z nimi współpracę, dzielić się wiedzą z lekarzami i inspirować do wprowadzania zmian. Jednocześnie ogłaszamy konkurs dla szpitali na projekty telemedyczne, które pomożemy wdrożyć w zwycięskiej placówce.’’ – komentuje Maciej Malenda, Lider Raportu ,,Dziecięcy Szpital Przyszłości’’ Fundacji K.I.D.S.

Kolejne webinary będą odbywać się co miesiąc. Podczas październikowej sesji eksperci poruszą tematykę innowacji usprawniających pracę szpitala czasie pandemii, natomiast trzecie spotkanie będzie poświęcone wykorzystaniu technologii Virtual Reality w medycynie, m.in. by wspierać szkolenie i pracę lekarzy lub zmniejszać stres u małych pacjentów. Dokładne daty kolejnych edycji webinaru będą dostępne na stronie Fundacji Klub Innowatorów Dziecięcych Szpitali.
 
DR ALISON CURFMAN, MD, MBA 
Dr Curfman jest współzałożycielką sieci badawczej SPROUT, poświęconej badaniom z zakresu zastosowań telemedycyny w pediatrii, zasiada również w komitecie wykonawczym SPROUT. Jest także członkiem Komitetu Wykonawczego Sekcji AAP ds. Telemedycyny i prowadzi konsultacje z instytucjami opieki zdrowotnej w zakresie wdrożeń telemedycznych w ośrodkach pediatrycznych, cyfrowej transformacji zdrowia i zarządzania zmianami w opiece zdrowotnej. Jest lekarzem pediatrą na oddziale ratunkowym w Mercy Clinic w St. Louis gdzie pełni również funkcję dyrektora medycznego ds. wirtualnej opieki pediatrycznej. Uruchomiła kompleksowy program wirtualnej opieki dla pacjentów pediatrii, neonatologii i pediatrycznej medycyny ratunkowej. Ukończyła rezydenturę i uzyskała stypendium na Washington University w St. Louis.
O FUNDACJI K.I.D.S.
Fundacja K.I.D.S. to Klub Innowatorów Dziecięcych Szpitali - powstała, by wprowadzając do szpitali innowacje i nowe technologie, zmieniać je w przyjazne i nowoczesne miejsca. Wiemy, że na proces leczenia ma wpływ wiele czynników, dlatego w swoich działaniach łączymy różne perspektywy i patrzymy na szpital oczami dzieci, rodziców i tych, którzy walczą o ich zdrowie. Więcej informacji znajdziesz na: www.kids.org.pl


Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Malgorzata Urbas

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »