Społeczeństwo » Społeczeństwo

Fundacja WOŚP otrzymała zgodę na przeprowadzenie zbiórki publicznej

Fundacja WOŚP otrzymała zgodę na przeprowadzenie zbiórki publicznej
Zobacz więcej zdjęć »
Fundacja WOŚP 15 grudnia otrzymała wydane przez Departament Zezwoleń i Koncesji MSWiA zezwolenie na przeprowadzenie zbiórki publicznej w dniu 11 stycznia 2009 r.

Dokument ten jednak nie umożliwia pokrywania części kosztów związanych z realizowaniem zakupów sprzętu medycznego oraz prowadzeniem programów medycznych, które są celem zbiórki i którymi Fundacja zajmuje się od wielu lat.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

W świetle wydanego zezwolenia niektóre koszty funkcjonowania Biura Fundacji, związane z realizacją celu Finału, są zaakceptowane, inne odrzucone. W związku z tym od decyzji tej będziemy się odwoływali, ponieważ może mieć ona negatywny wpływ na skuteczność działań Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Cel, na który zbieramy środki, de facto determinuje niemalże w całości roczną pracę naszej Fundacji. Stąd konieczność rozliczenia przynajmniej części tych kosztów, bez których nie będziemy w stanie założonych celów zrealizować.

Fundacja WOŚP od wielu lat udowadnia, że pracuje bardzo logicznie, a pieniądze wydaje zgodnie z wcześniej deklarowanym celem zbiórki. Mało tego - Fundacja zakłada minimalizowanie kosztów administracyjnych, ponieważ nie ma możliwości rozliczenia ich ze środków zebranych w zbiórce publicznej. Życie pokazuje, że do tej pory udawało się uzyskać dodatkowe środki na pokrycie tych kosztów, jednakże Fundacja chce mieć możliwość skorzystania - w razie takiej konieczności - z możliwości rozliczenia ich przy realizacji zbiórki. Fundacja chce mieć pewność, że w razie niemożliwości pozyskania dodatkowych środków, realizacja zakupów sprzętu medycznego oraz prowadzenie programów medycznych nie będą zagrożone i będą mogły być doprowadzone do końca.

Niejasność przepisów w tym zakresie nie pozwala na jednoznaczną interpretację, a to na końcu prowadzić może do wszelkich nadużyć.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

promo

Komentarze (1)

  • avatar
    hafciarka 2019-05-13 07:56:23

    Czy ktoś z Was wspiera fundacje? Jeśli tak, to czy możecie powiedzieć, jaką? Ja akurat od jakiegoś czasu jestem blisko Fundacji Szlachetny Gest szlachetnygest.pl. Podoba mi się, że wspierają chore i cierpiące dzieci, a także, że działają społecznie w całym kraju. Życzyłabym sobie więcej jednostek tak poświęcającym się rodzicom i ich chorym dzieciom.


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »