Społeczeństwo » Szkolnictwo i nauka

Funiversity nagradza Ambasadorów Szkolnej Wynalazczości 2014

Funiversity nagradza Ambasadorów Szkolnej Wynalazczości 2014
Zobacz więcej zdjęć »
Badania pokazują, że małe dzieci mają bardzo wysoki współczynnik inteligencji i pomysłowości. Niestety tracą te cechy wraz z upływem lat i dorastaniem. Warto więc pokazywać dzieciom, że myślenie niestandardowe, odważne przynosi profity.

Taka idea przyświeca konkursowi „Ambasador Szkolnej Wynalazczości” zorganizowanemu w tym roku po raz pierwszy przez Urząd Patentowy RP i Polską Akademię Dzieci.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformy Link Buildingu
Konkurs wsparły firmy, których biznes związany jest z pomysłowością i innowacją. Między innymi Funiversity, zajmujące się nauką dzieci poprzez interaktywne i pełne zabawy programy edukacyjne.


Wsparcie projektu, którego celem jest promocja nauki, pomysłowości, zachęcanie do współdziałania i poszukiwania rozwiązań było dla nas oczywiste” - mówi Jarek Wasilewski, pomysłodawca i założyciel Funiversity. „Zajmujemy się rozwijaniem wyobraźni i ciekawości dzieci, nauką przez zabawę. Nie mogło nas zabraknąć przy projekcie wspierającym twórczych i zdolnych młodych ludzi”.


Funiversity zostało fundatorem nagród. Do rąk młodych wynalazców oraz ich nauczycieli trafią zabawki w postaci eksperymentów, zestawy klasowe oraz warsztaty szkolne.

:
Konkurs „Ambasador Szkolnej Wynalazczości” skierowany był do uczniów szkół podstawowych. Do rywalizacji zgłoszono ponad sto projektów. Do II etapu konkursu jury zakwalifikowało 28 prac. Uczniowie wykazali się nieskrępowaną schematami wyobraźnią. Maszyna do segregacji ubrań, Ułatwiacz zasypiania, Maszynka do czyszczenia zabrudzonych paznokci czy Wiatrolot PA-2014 Słoneczny Patrol, to tylko niektóre z konkursowych propozycji.


Uroczystość zakończenia konkursu odbędzie się 1 czerwca 2014 o godz. 11:00 w siedzibie Urzędu Patentowego RP w Warszawie. Podczas ceremonii nastąpi prezentacja najlepszych projektów. Autorzy z kategorii „wynalazek lub inne rozwiązanie techniczne” otrzymają Mini Patenty Urzędu Patentowego RP, a z kategorii „gra planszowa lub komputerowa”, Certyfikaty Jakości Polskiego Towarzystwa Badania Gier. Szkołom, które zgłosiły prace wręczone zostaną Dyplomy Ambasady Szkolnych Wynalazców. Zwycięzcy otrzymają też atrakcyjne nagrody, między innymi od Funiversity.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Funiversity

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »