Dom » Budownictwo

Furniture Days - wszystko jest zmianą

Furniture Days - wszystko jest zmianą
Zobacz więcej zdjęć »
Transform - to hasło przewodnie tegorocznej edycji wyjątkowych warsztatów Interprint Furniture Days, które odbyły się podczas marcowych targów arena DESIGN w Poznaniu. To jednocześnie słowo - klucz podsumowujące najważniejsze aktualne trendy wzornicze na świecie. Jakie?

Żyjemy w świecie transformacji, gdzie zmiana jest nie tylko jednym z wielu zjawisk, ale jest wartością samą w sobie, nadrzędną i wszystko ogarniającą. Jest jedynym pewnikiem w świecie, gdzie rzeczy przekształcają się tak szybko, że coraz częściej mamy wrażenie nie nadążania za nimi. Jakie są wymiary współczesnej transformacji i jak przekładają się one na wzornictwo?
Odpowiedzi na to pytanie można było usłyszeć podczas Interprint Furniture Days - wyjątkowych warsztatów, które odbyły się podczas tegorocznych, poznańskich targów arena DESIGN. Podczas kilku spotkań zorganizowanych na stoisku firmy w hali nr 5, prowadzący przedstawili zgromadzonym gościom najważniejsze mega trendy współczesnego świata, a także pokazali jak przekładają się one na to jak żyjemy, na to co nas otacza i jak to coś wygląda. Warsztaty prowadził Maurizio Burrato, który na co dzień pracuje w dziale Design Development Interprint

Cztery wielkie zmiany
Podczas Furniture Days, wśród czynników determinujących zmianę we współczesnym świecie wymienione zostały cztery główne procesy:
- dematerializacja ujawniająca się głównie jako nieustająca digitalizacja (de/materialised),
- wyrażający zgodę na inność i wyjście poza schematy głęboki nonkonformizm (non-conform),
- kooperacja we wszystkich dziedzinach życia - prywatnego i zawodowego (co-everything),
- a także przemiany społeczne, które wychodzą poza wszelkie ramy i granice - starzenie się społeczeństw, megamiasta, indywidualne kształtowanie własnej przestrzeni - tej materialnej i symbolicznej (un_limited)
Każdy z tych mega trendów odbija swoje wyraźne piętno na tym, jak wygląda nasze otoczenie - aranżacje wnętrz, meble, a nawet sposób wykonywania codziennych zadań i obowiązków. Ślady te zobaczyć można w wielu punktach i obszarach świata, który nas otacza. O ile tylko - dobrze i uważnie się mu przyjrzymy.

Sześć wyjątkowych dekorów
Uczestnicy spotkania, a także wszyscy odwiedzający stoisko nr 36 podczas arena DESIGN, mieli również okazję zobaczyć i przyjrzeć się z bliska najnowszym dekorom Interprint. Nie zabrakło wśród nich wzorów fantazyjnych i niezwykle ciekawej palety unikolorów. Ale jak zwykle, największą ciekawość wzbudziła legendarna już kolekcja "Six Pack 2017". 
"Skazana na sukces" szósta obejmuje w tym roku aż trzy wzory inspirowane dębiną, które jeszcze raz udowadniają jak wiele różnorodnych obliczy może mieć to drewno. Przeciwwagę stanowią spokojne, zrównoważone i eleganckie rysunki orzecha i kasztanu, a także fascynujący, dynamiczny szary marmur.


Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Profundo PR

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »