Technologie » Komputery

Futurystyczny mikrofon AverMedia Aegis już w sprzedaży

Futurystyczny mikrofon AverMedia Aegis już w sprzedaży
Zobacz więcej zdjęć »
Kilka miesięcy temu, AverMedia poinformowała nas o swoim najnowszym, innowatorskim mikrofonie, stworzonym specjalnie dla graczy. Urządzenie, które z pewnością usprawni rozgrywki online pojawi się na półkach sklepowych już na początku listopada.

Pomimo ogromnej popularności headsetów, na których udoskonalaniu skupia się większość firm, wielu graczy preferuje dużo wygodniejsze głośniki i mikrofon desktopowy. Z myślą o takich osobach, AverMedia stworzyła Aegis –  nowoczesny mikrofon, który poza atrakcyjnym wyglądem, przede wszystkim zapewnia niezakłóconą komunikację.

Szczególnym problemem podczas korzystania ze stacjonarnego odbiornika są zakłócenia wynikające z przechwytywania dźwięku z głośnika. Rozwiązaniem pozwalającym na uzyskanie czystego sygnału na wyjściu proponowanym przez AVerMedię, jest wykorzystanie technologii cyfrowego przetwarzania sygnału (DSP), zapewniającej filtrowanie w czasie rzeczywistym. O jakość analizowanego dźwięku dbają dwa mikrofony pojemnościowe zapewniające wykrywanie głosu do 60 cm od odbiornika.

 

Jak zapewnia producent, urządzenie jest w pełni intuicyjne. O łatwości obsługi świadczy wyposażenie mikrofonu w wygodne pokrętło umożliwiające płynne wyciszenie, wyłączenie lub włączenie mikrofonu oraz możliwość pełnej kontroli nad wszystkimi ustawieniami z poziomu urządzenia. Już na pierwszy rzut oka widać, że Aegis to mikrofon dla graczy, wpisujący się w stylistykę gamingowych produktów. Jego futurystyczny design stanowi także ciekawą alternatywę dla tradycyjnych mikrofonów desktopowych.


Aegis jest dostępny w sprzedaży od 2 listopada w cenie 339 zł.

 

Cechy urządzenia:

- Interfejs USB 2.0
- Zasilanie przez port USB
- Technologia tłumienia dźwięku Aegis
- Dwa czułe jednokierunkowe mikrofony pojemnościowe
- Wykrywanie dźwięku do 60 cm
- Częstotliwość próbkowania: 48 000 Hz
- Pasmo przenoszenia: 50~20,000 Hz
- SNR: 69 dB [1KHz/Pa]
- Głębia bitowa: 16 bitów
- Czułość mikrofonu: -37 db
- Regulacja: przycisk DSP, kinetyczny panel MUTE, pokrętło głośności
- Wymiary: 103.2 x 103 x 39.2 mm
- Waga: 130 g            Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Entrymedia

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »