Dom » Wnętrza

Gabinet – enklawa biznesmena

Gabinet – enklawa biznesmena
Zobacz więcej zdjęć »
Jest jednym z najważniejszych pomieszczeń, w którym podejmowane są kluczowe decyzje, planuje się długoterminowe strategie i przyjmuje partnerów biznesowych. Gabinet szefa to szczególne miejsce – reprezentacyjne i pozwalające na maksymalne skupienie. EVERSPACE podpowiada jak urządzić gabinet idealny

 Niezależnie od tego czy gabinet znajduje się w małej firmie, dużej korporacji czy też w domowym zaciszu, jego urządzeniu poświęca się szczególną uwagę. Najważniejszym elementem jest biurko, a przy nim wygodny fotel – to centrum dowodzenia i zarządzania. Oczywiście to nie wystarczy, aby pomieszczenie, w którym są one ustawione nosiło miano gabinetu. Stworzą go dodatkowe elementy, takie jak dobre oświetlenie – zarówno ogólne, jak i miejscowe w postaci lampki na biurku. Tworzą to miejsce także stół, krzesła, szafy, komody i szafki, obrazy na ścianach oraz dywan lub wykładzina. Wygodne fotele, sofy i kanapy też dadzą temu wnętrzu elegancji, a przy tym stworzą strefę przeznaczoną dla specjalnych gości. Gabinet biznesmena, ze względu na funkcję, niezależnie od tego, czy będzie mieścił się w domowym zaciszu, czy w biurowcu, przede wszystkim ma być urządzony ze smakiem i wyglądać reprezentacyjnie. Wygoda i elegancja w tym wypadku są kluczowymi czynnikami. Tu warto pokusić się o konsekwencję w stylu aranżacji, aby osiągnąć zamierzony efekt. Mamy z czego wybierać, bo dobre firmy meblarskie mają oferty ekskluzywnych mebli do gabinetów, a wśród nich specjalne propozycje światowej klasy designerów.

Nowoczesne meble gabinetowe wykonane są ze szlachetnych gatunków drewna – np. mahoniu, zebrano, hebanu, wenge lub doskonałej jakości naturalnych oklein drewnianych, często łączonych z metalem, kamieniem czy szkłem. Dominują proste formy z dyskretnymi zdobieniami w myśl zasady „im mniej, tym lepiej”, bo to właśnie one kształtują wygląd całego pomieszczenia. Najlepszy design idzie tu w parze z ergonomią!

W gabinecie biznesmena, niezależnie od tego, czy urządzony jest on w stylu minimalistycznym, eklektycznym czy klasycznym liczy się jakość, a więc najdrobniejsze detale. Wśród nich istotną rolę odgrywa kolorystyka wnętrza, która ma sprzyjać skupieniu i koncentracji. Pasują tu stonowane barwy zatem beże, brązy, kremy, grafity i szarości. Mocniejsze akcenty barwne mogą pojawiać się w elementach mebli, tapicerce i dodatkach.

Więcej propozycji aranżacji gabinetu w EVERSPACE: www.everspace.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

ann_okk

Komentarze (1)

  • avatar
    ~Janka 2016-12-22 10:02:42

    piękna aranżacja, sama jestem szczęśliwą posiadaczką sofy wybranej dzięki pomocy specjalistów z everspace - najwygodniejszy mebel w moim biurze!


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »