Kultura, sztuka » Kultura

GALA „POLACY Z WERWĄ” MISTRZOWSKI WIECZÓR ZAKOŃCZY III EDYCJĘ PLEBISCYTU

GALA „POLACY Z WERWĄ”  MISTRZOWSKI WIECZÓR ZAKOŃCZY III EDYCJĘ PLEBISCYTU
Zobacz więcej zdjęć »
9 października po raz czwarty w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej w Warszawie odbędzie się Gala „Polacy z werwą”, podczas której poznamy zwycięzców trzeciej edycji plebiscytu organizowanego przez PKN ORLEN.

Siedmioro nadzwyczaj zdolnych, pracowitych i kreatywnych młodych Polaków, którzy już dziś z  pracowitych i kreatywnych młodych Polaków, którzy już dziś z sukcesem zmieniają nie tylko Polskę, ale i świat. Wieczór uświetni m.in. koncert wirtuoza trąbki, kubańskiego jazzmana Arturo Sandovala.

Od 26 maja do 6 września trwało głosowanie publiczne w III edycji plebiscytu „Polacy z werwą”. Swój głos można było oddać na jednego z trzech kandydatów w siedmiu kategoriach Plebiscytu. W ten sposób w każdej z kategorii Polacy wskazali dwójkę nominowanych, z których jury wybierze zwycięzcę. Podczas uroczystej Gali poznamy Laureatów tegorocznej edycji, a także Laureata Nagrody Specjalnej, którą przyznaje Kapituła plebiscytu „Polacy z werwą”. 

Zwycięzcy w kategorii: Nauka, Medycyna, Ochrona środowiska, Design i architektura, Innowacje w biznesie, Kultura i Sport otrzymają grant w wysokości 50 tysięcy złotych. przeznaczony na rozwój działalności zawodowej, artystycznej lub sportowej. Laureaci otrzymają też wyjątkową statuetkę autorstwa Pawła Althamera.

Gala Gwiazd

Arturo Sandovala koneserom jazzu przedstawiać nie trzeba. Kubańczyk, który oczarował świat. Trębacz, pianista i kompozytor. 10 razy odbierał nagrodę Grammy. Laureat sześć statuetek  Billboard Awards oraz nagrody Emmy. To jeden z najbardziej błyskotliwych i twórczych współczesnych artystów jazzowych. W filmie o jego życiu w postać Arturo wcielił się Andy Garcia. Szerokiej publiczności znany ze współpracy z wieloma popowymi i soulowymi wokalistami, jak m.in.: Gloria Estefan, Kenny G, Paul Anka, Frank Sinatra, Dave Grusin, Rod Stewart czy Alicia Keys. Koncertował także z Woodym Hermanem, Herbie Hancockiem, Woodym Shaw, Stanem Getzem, Tonym Benettem, Patti LaBelle i Céline Dion.

Sandoval jest również uznanym muzykiem klasycznym, występującym regularnie z czołowymi orkiestrami symfonicznymi z całego świata. Arturo skomponował swój "Koncert na trąbkę i orkiestrę", który można usłyszeć na "Arturo Sandoval: "Classical Album". Jego klasyczny artyzm przyniósł mu szacunek i podziw najbardziej prestiżowych dyrygentów, kompozytorów i orkiestr symfonicznych na świecie.  Arturo z pewnością jest jednym z najbardziej błyskotliwych, wieloaspektowy i cenionych muzyków naszych czasów.

W jazzowych klimatach pozostaniemy za sprawą Antonii Bennett, córki legendarnego wokalisty Tonego Bennetta, z którym występuje na scenach całego świata. Antonia Bennett,  stawiana przez prestiżowy magazyn Jazz Times na równi z takimi sławami jak Liza Minnelli, Natalie Cole czy Norah Jones, od dziecka wychowywała się w otoczeniu tak znanych artystów jak Frank Sinatra, Dean Martin, Gene Kelly, Rosemary Clooney, Les Paul i Ella Fitzgerald, było więc nieuniknione, że zostanie zarażona pasją do sztuki Studiowała w Lee Strasberg Theatre Institute oraz cenionym Berklee College of Music w Bostonie. Występowała z powodzeniem na wielu festiwalach jazzowych, takich jak Newport Jazz Festival czy Umbria Jazz Festival oraz w Royal Albert Hall w Londynie. 

Co roku program artystyczny Gali jest tak wszechstronny, jak szeroki jest wachlarz kategorii plebiscytu. Na scenie spotykają się tu artyści różnych pokoleń i muzycznych stylów i wrażliwości. Jazz, pop, soul przeplatają się w programie z muzyką klasyczną      w mistrzowskim wykonaniu., Dotąd dla „Polaków z werwą” grali już m.in: Lana Del Rey, Marcus Miller, Jamie Cullum, The Gossip. A także Leszek Możdżer z Motion Trio, czy Krzysztof Penderecki z Sinfonią Iuventus, która w tym roku również wystąpi podczas Gali. W programie także koncert światowej sławy wirtuoza skrzypiec Mariusza Patyry. 

W zupełnie inne klimaty wprowadzi gości koncert Zbigniewa Wodeckiego i zespołu Mitch & Mitch. Międzypokoleniowe spotkanie legendy sceny muzycznej z liderami polskiej alternatywy zaowocowało albumem, który plasuje się na szczytach list przebojów.

Patronat medialny nad wydarzeniem objęły: Gazeta Wyborcza, gazeta.pl, Co Jest Grane, TVN oraz RMF Classic.

Gala „Polacy z Werwą” będzie retransmitowana 10 października 2015 r. o godz. 17.00 w telewizji TVN.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

katarzyna.mitrowska

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »