Kobieta, zdrowie, uroda » Medycyna

GALERIA KATOWICKA ZAANGAŻOWANA W WAKACYJNĄ AKCJĘ KRWIODAWSTWA

Mobilny punkt pobrań przed Galerią Katowicką stanie kolejno: 15, 16, 17, 22, 23, 24, 29, 30 i 31 lipca. W poniedziałki i środy załoga RCKiK pracowała będzie w godz. 10:00-17:00, a we wtorki od 8:00 do 15:00.

Mówi się, że krew jest najpotężniejszym lekiem, jaki posiada współczesna medycyna. Każdego dnia Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach przekazuje szpitalom i klinikom z regionu śląskiego od 200 do 250 litrów płynnej tkanki. Potrzeby są zatem ogromne! Każdy, kto zechce pomóc i dać potrzebującym szansę na przeżycie, będzie mógł zrobić na placu przy Galerii Katowickiej. Od 15 lipca będzie tam stał ambulans RCKiK.

Krew w szpitalach i klinikach potrzebna jest codziennie. Rezerwy przeznaczane są dla przewlekle chorych, ofiar wypadów oraz pacjentów podczas operacji. Liczba potrzebujących jest zatrważająca i sprawia, że zasoby znikają w gigantycznym tempie. Braki widoczne są szczególnie w okresie letnim, kiedy większość z nas przebywa w rozjazdach. Wychodząc naprzeciw honorowym dawcom krwi, w czasie wakacji w całej Polsce organizowane są wyjazdowe akcje krwiodawstwa. Na placu przed Galerią Katowicką stanie ambulans RCKiK, w którym personel medyczny dokonywał będzie donacji. 

Mobilny punkt pobrań przed Galerią Katowicką stanie kolejno: 15, 16, 17, 22, 23, 24, 29, 30 i 31 lipca. W poniedziałki i środy załoga RCKiK pracowała będzie w godz. 10:00-17:00, a we wtorki od 8:00 do 15:00. Pobranie krwi trwa zazwyczaj maksymalnie 10 minut. Warto pamiętać, że poświęcając zaledwie ułamek wolnego czasu, można uratować cudze życie!

Krew może oddać każda pełnoletnia i zdrowa osoba, ważąca powyżej 50 kg. Przed pobraniem dawca powinien zjeść lekkostrawny posiłek. Na miejsce należy zgłosić się z dowodem tożsamości.

Szczegółowy harmonogram pobrań przy Galerii Katowickiej oraz informacje dostępne są pod  następującym adresem: http://www.rckik-katowice.pl/kalendarium.

 

****

Galeria Katowicka mieści się w ścisłym centrum Katowic i jest unikalnym kompleksem komunikacyjno-komercyjnym. Powierzchnia najmu wynosi 47,609 m2 i obejmuje ponad 200 lokali, restauracji i punktów handlowych, m.in. Peek & Cloppenburg, TK Maxx, Multikino, Zara, Pull & Bear, Bershka, C&A, Reserved, Euro RTV AGD, Douglas czy Flying Tiger Copenhagen. Posiada także 10 salowe Multikino z salą Xtreme - najnowocześniejszą w Polsce, wyposażoną w system dźwiękowy Dolby Atmos oraz projektor laserowy 4K. Centrum handlowe połączone jest bezpośrednio z dworcem kolejowym i podziemnym terminalem autobusowym komunikacji miejskiej. Galeria Katowicka została otwarta 18 września 2013 r.

Więcej informacji na: www.galeriakatowicka.eu

Właścicielem Galerii Katowickiej jest fundusz Employees Provident Fund of Malaysia z siedzibą w Kuala Lumpur, założony w 1951 r. To jeden z najstarszych i największych funduszy emerytalnych na świecie, inwestujący również w nieruchomości. W Polsce za zarządzanie aktywami funduszu (asset management) odpowiedzialny jest Savills Investment Management. 

Za zarządzanie Galerią Katowicką, codzienne funkcjonowanie obiektu oraz kwestie związane z wynajmem powierzchni handlowej, odpowiada spółka APSYS Polska.

APSYS jest jednym z wiodących operatorów branży centrów handlowych w Polsce i we Francji. Firma powstała w 1996 roku i działa jako inwestor, deweloper, agent ds. najmu, menadżer projektu oraz zarządca nieruchomości. Tworzy innowacyjne, „szyte na miarę" projekty uwzględniające specyfikę danego miejsca, kontekst społeczny oraz środowisko naturalne. Do największych inwestycji firmy należą Manufaktura w Łodzi oraz Posnania w Poznaniu. APSYS Polska zarządza obecnie ok. 1 126 097 m2 GLA w 25 centrach handlowych zlokalizowanych w 17 największych miastach w Polsce. Firma i jej projekty były wielokrotnie nagradzane przez PRCH, ICSC, Europa Property oraz CiJ w dziedzinach rozwoju, zarządzania oraz marketingu.

Dodatkowych informacji udziela:

Agnieszka Dźwigoń: agad@openmedia.pl; Tel. +48 698 618 575Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Open Media

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »