Rozrywka i wypoczynek » Uroczystości

Galicyjski Kiermasz Adwentowy przed Galerią Krakowską

Wspaniała świąteczna atmosfera, w powietrzu woń tradycyjnych potraw, wypieków, ponczu i gruzińskiego wina. Galicyjski Kiermasz Adwentowy zawitał przed Galerię Krakowską i pozostanie tam, aż do Wigilii Bożego Narodzenia.

Już w najbliższą sobotę 1.12.2012, na wszystkich przybyłych oczekiwać będzie ciekawa oferta warsztatów plastycznych oraz koncert znanego z programu „Must Be The Music” zespołu Teddy jr.

 

Okres przedświąteczny wielu z nas kojarzy się z czasem oczekiwania, nadziei i specyficznej, podniosłej atmosfery.  Do grona skojarzeń należy dołożyć także coraz bardziej popularne, powstające w tym okresie okolicznościowe kiermasze, które stały się nieodłącznym elementem największych europejskich miast, kusząc odwiedzających niezwykłą gamą smaków i zapachów. Przedświątecznym kiermaszom zawsze towarzyszy niezwykła atmosfera. W powietrzu unosi się zapach kandyzowanych owoców, waty cukrowej, ponczu i grzanego wina, a na stoiskach królują tradycyjne wyroby rękodzielnicze oraz oryginalne pomysły na prezenty.

 

W tym roku, za sprawą Galicyjskiego Kiermaszu Adwentowego, niezwykły świąteczny klimat towarzyszył będzie również mieszkańcom Krakowa. W okresie od 24 listopada do 24 grudnia, plac Jana Nowaka Jeziorańskiego przed Galerią Krakowską wypełni się drewnianymi, szaroniebieskimi budkami oraz towarzyszącą im, niespotykaną nigdzie indziej gamą zapachów, smaków i aromatów. Organizatorzy wydarzenia  pragną, aby stało się ono miejscem przedświątecznych spotkań, a także centrum znakomitej rozrywki. Na przybyłych czekać będą koncerty, występy, związane z galicyjską tradycją rękodzielnicze warsztaty, jedyna w swoim rodzaju Wenecka Karuzela oraz możliwość spróbowania tradycyjnych, lokalnych dań, wypieków i aromatycznych gorących napojów.

 

Szczególnie bogata w atrakcje jest zwłaszcza kiermaszowa oferta weekendowa. Już w najbliższą sobotę 1.12.2012 o godzinie 11.00 rozpocznie się cykl nawiązujących do galicyjskiej tradycji plastycznych warsztatów dla dzieci pt. „Święty Mikołaj, Diabły i Anioły”. Bohaterem pierwszej części warsztatów będzie Krampus, czyli potwór-diabeł będący galicyjskim poprzednikiem Mikołaja, który za pomocą worka i brzozowej rózgi karcił niegrzeczne dzieci. W części drugiej, najmłodsi będą mieli okazję stworzyć patchworkowe, szyte ze szmatek i filcu Anioły, które tradycyjnie towarzyszyły ulubionemu przez wszystkie dzieci świętemu. O godzinie 18.00 na kiermaszowej scenie pojawi się znany z programu „Must Be The Music – Tylko Muzyka” krakowski zespół Teddy jr., który za sprawą nietypowego połączenia brzmienia gitary, wiolonczeli, akordeonu i bębnów przeniesie wszystkich przybyłych we wspaniały świat muzyki folkowej, pełnej słowiańskiego ducha. Weekend zakończy się niedzielnym spotkaniem wokół książki Krzysztofa Jakubowskiego w ramach „Krakowskich Tradycji Świątecznych”. Wydarzenie rozpocznie się w samo południe i trwać będzie do godziny 13.00.

 

Szczegółowy program Galicyjskiego Kiermaszu Adwentowego dostępny jest na stronie: http://www.gka.com.pl


Więcej informacji udziela:

Ryszard Wysokiński:  Dyrektor Centrum Galerii Krakowskiej, ECE Projekt Management Polska, tel.: +48 12 428 99 00, e-mail:ryszard.wysokinski@ece.comRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

PRinspiration

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »