Firma » Biznes

GAMIVO podsumowało drugi kwartał 2022 roku.Spółka wygenerowała prawie 3 mln zł zysku netto

GAMIVO podsumowało drugi kwartał 2022 roku.Spółka wygenerowała prawie 3 mln zł zysku netto
Zobacz więcej zdjęć »
GAMIVO, właściciel platformy transakcyjnej dla graczy, podsumował II kwartał br. Spółka wygenerowała 56,3 mln zł obrotu i 10,7 mln zł przychodu, obie te liczby są zauważalnie wyższe niż w poprzednim kwartale.

GAMIVO, właściciel platformy transakcyjnej dla graczy, podsumował II kwartał br.  Zysk netto wyniósł 2,9 mln zł, co oznacza wzrost o 85 proc. względem I kwartału 2022 roku. Bardzo dobre wyniki są efektem konsekwentnego realizowania, obranego na początku roku, kierunku rozwoju – GAMIVO skupia się na skalowaniu oraz automatyzacji ścieżki zakupowej.

GAMIVO podsumowało drugi kwartał 2022 roku, odnotowując 10,7 mln przychodów netto, co oznacza wzrost o 5 proc. q/q i 18 proc. r/r. Poprawiono także wskaźnik GMV, który wyniósł 56,3 mln zł (wzrosty 7 proc. q/q i 19 proc. r/r). Największą uwagę zwraca natomiast zysk netto na poziomie 2,9 mln zł, gdyż w tym wypadku jest to wzrost o 85 proc. w stosunku do I kwartału i 77 proc. w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku.

 - W II kwartale postawiliśmy na udoskonalenie platformy i optymalizację sprzedaży. Podjęliśmy w tym celu wiele działań, które – jak w przypadku SEO – będą procentować w przyszłości lub już przynoszą korzyści. Obecnie platforma skupia już ponad 4 mln użytkowników oraz około tysiąca dostawców, którzy oferują produkty będące odpowiedzią na zapotrzebowanie graczy. Dzięki temu w pierwszym półroczu wygenerowaliśmy 4,4 mln zł zysku, w tym w drugim kwartale aż 2,9 mln zł – komentuje Mateusz Śmieżewski.

Na początku br. Spółka ogłosiła pięć filarów rozwoju, które konsekwentnie realizuje, udoskonalając platformę i jednocześnie zwiększając jej przychodowość. W pierwszym półroczu GAMIVO m.in. zreorganizowało pracę części działów, wprowadzało też kolejne rozwiązania SEO mające na celu zwiększenie ruchu na platformie. Prowadzono także liczne działania marketingowe, które pozytywnie wpływają na sprzedaż w serwisie transakcyjnym. Obrane plany rozwoju przynoszą wymierne korzyści, dlatego Spółka zamierza je kontynuować.

- Pierwsza połowa 2022 roku była bardzo intensywnym okresem. Jesteśmy bardzo zadowoleni z efektów działań, które wdrażamy, dlatego będziemy kontynuować prace nad udoskonalaniem platformy. Mamy wszelkie podstawy sądzić, że następne miesiące będą równie udane, co pierwsze półrocze 2022 roku - mówi Tomasz Lewandowski, członek Zarządu GAMIVO.

GAMIVO w dalszych planach na 2022 rok stawia na kontynuację zwiększenia rentowności, automatyzacji procesów biznesowych oraz szeregu dodatkowych działań, które pozwolą na skalowanie działalności Spółki. Ponadto jednym z priorytetów GAMIVO jest ciągłe zwiększanie bazy klientów korzystających z platformy transakcyjnej.

Raport dostępny jest na stronie internetowej GAMIVO.co - https://www.gamivo.co/raporty/

 

O Spółce

 

GAMIVO to platforma transakcyjna z akcesoriami gamingowymi oraz grami w wersji cyfrowej i fizycznej. Została założona w 2017 roku przez zespół managerów z wszechstronnym doświadczeniem w branży gier oraz fundusz venture buildingowy Tar Heel Capital Pathfinder. GAMIVO łączy sprzedawców z klientami poszukującymi niskich cen i wysokiej jakości. Gromadząc w jednym miejscu gry w wersjach na różne platformy gamingowe, daje graczom możliwość łatwego porównania ofert i wyboru najkorzystniejszej ceny. GAMIVO oferuje także swoim klientom atrakcyjne programy afiliacyjne. Z platformy korzystają głównie użytkownicy z Europy Zachodniej oraz Stanów Zjednoczonych. Spółka GAMIVO zadebiutowała na rynku NewConnect 22 kwietnia 2021 rokuRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Franciszek Szukała

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »