Dom » Wnętrza

Gdynia Design Days 2019, czyli największe święto polskiego designu nadal trwa!

Gdynia Design Days 2019, czyli największe święto polskiego designu nadal trwa!
Zobacz więcej zdjęć »
Miłośniku designu! 12. edycja Gdynia Design Days 2019 wciąż trwa. Liczne warsztaty, wystawy i inspirujące dyskusje z ekspertami codziennie gromadzą zarówno wielu profesjonalistów, jak i amatorów designu. Jakie kreatywne inspiracje towarzyszą tegorocznej edycji wydarzenia?

Przez 9 letnich dni: 6-14 lipca, Gdynia zamienia się w niezwykłe miejsce wielu spotkań branży projektowej. Myślą przewodnią trwającego obecnie gdyńskiego święta designu jest polaryzacja, czyli rozbieżność, rozwarstwienie i podział. Na ten, a także wiele innych tematów uczestnicy Gdynia Design Days 2019 mogą swobodnie dyskutować, wymieniać się poglądami i pomysłami, korzystając z doświadczenia ekspertów i specjalistów z dziedziny projektowania. Niezwykle bogaty program, różnorodność warsztatów, wykładów, wystaw i dyskusji sprawia, że każdy kto weźmie w nim udział, bez wątpienia znajdzie coś dla siebie. W tym roku na projektantów czekają specjalnie przygotowane bloki tematyczne: polaryzacja, moda, grafika, wzornictwo, miasto, architektura, wnętrza.

 

Nadmorski Dom Idei 2019

Podczas Gdynia Design Days 2019 nie mogło zabraknąć Domu Idei, który trwale wpisał się
w program tego wyjątkowego wydarzenia. Inicjatywa projektu, której w tym roku aktywnie przewodzi marka Opoczno, jest realizowana od 2017 roku. W tym roku Klub Marynarki Wojennej „Riwiera” przeobraża się w nadmorską wersję Domu Idei. Projekt zmienia to miejsce w kreatywną przestrzeń wymiany inspiracji, myśli, a także pokazów i wystaw zaaranżowanych m.in. przez projektanta Gregora Gonsiora i graficzkę Beatę Śliwińską Barrakuz. Dom Idei jest jednym z elementów 12. festiwalu Gdynia Design Days 2019.

 

- Tym razem stworzyliśmy miejsce, które podkreśla specyficzny wystrój „Riwiery”. Wykorzystując dorobek dadaistów, z pomocą odpowiednio dobranych elementów graficznych oraz instalacji, przełamujemy charakter wnętrza wchodząc z nim w dialog z przymrużeniem oka – opowiada Gregor Gonsior.

 

Opoczno w Domu Idei 2019

Opoczno to marka z ponad stuletnią tradycją, która w swoim portfolio łączy poszanowanie
dla historii i  podąża za najnowszymi trendami, wdrażając nowatorskie rozwiązania
w wykorzystaniu płytek i kafli. W portfolio marki regularnie pojawiają się nowe, nieoczywiste kompozycje z płytek, np.  na ścianach w formie kompozycji 3D, na frontach szafek i wysp kuchennych, otwierając nieograniczone możliwości aranżacyjne na przestrzeni całego domu.

Uczestnicy tegorocznego Gdynia Design Days 2019 mogli się o tym osobiście przekonać podczas uroczystego otwarcia Domu Idei, które nastąpiło 6 lipca i zgromadziło ok. 300 osób ze świata designu – architektów czy projektantów. Przestrzeń projektu
z nieoczywistym wykorzystaniem płytek marki Opoczno stworzył projektant Gregor Gonsior. W klubie festiwalowym, w nieformalnej formie uczestnicy inauguracji rozmawiali, dyskutowali i wymieniali się opiniami na temat najnowszych projektów i trendów w branży projektowej.  Dom Idei 2019 jest dostępny dla wszystkich miłośników designu do 14 lipca.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

OneMulti

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »