Firma » Biznes

Gdzie pozyskiwać zlecenia ?

Gdzie pozyskiwać zlecenia ?
Zobacz więcej zdjęć »
Prowadzenie własnej firmy nie jest sprawą prostą. Oprócz zdolności managerskich, trzeba też wciąż dbać o pozyskiwanie nowych klientów i zleceń.

O ile tych pierwszych zdobędziemy odpowiednią reklamą, to ze zleceniodawcami jest zazwyczaj większy problem. No chyba, że mamy już wyrobioną markę na rynku, wtedy to oni szukają nas. W przeciwnym wypadku każdy szef firmy samodzielnie zabiega o pozyskanie zleceń. Często reklamuje swe usługi w internecie czy też drukując różnorakie ulotki. Ale to często nie wystarcza startuje w przetargach publicznych.

Każdy wykonawca, jeśli tylko spełnia wymagania konkretnego zamówienia, może przystąpić do takiego przetargu. W zależności od rodzaju zlecenia, musi on oferować nie tylko atrakcyjną cenę, ale wykazać się stosownym doświadczeniem czy zapewniać serwis pogwarancyjny. Przetargi publiczne na wykonanie określonego zakresu prac to doskonała okazja dla firm, które szukają zleceń do realizacji. Zamówienia publiczne znajdują się szczególnie w kręgu zainteresowań przedsiębiorstw z branży budowlanej, gdyż tego typu ogłoszenia pojawiają się najczęściej. Zamawiającymi są w tym przypadku instytucje publiczne, które ogłaszają przetargi budowlane wykazując tym samym zapotrzebowanie na wykonanie określonych prac. Budżet tego typu zamówień jest bardzo zróżnicowany i w całości zależny od zakresu robót, które mają zostać wykonane. 
Częstym kryterium wyboru wykonawcy w przetargu publicznym jest koszt przeprowadzenia prac, przy spełnieniu określonych przez zamawiającego kryteriów, a więc przy wykonaniu całości wykonanych robót. Przedmiotem takiego przetargu mogą, prócz określonych prac, być także dobra, na jakie zapotrzebowanie wykazuje podmiot je zamawiający. Zasady związane z funkcjonowaniem przetargów publicznych określone są szczegółowo w polskim ustawodawstwie. Dla uczestniczących w przetargach przygotowano możliwości odwoławcze na drodze sądowej, poprzez sąd okręgowy, ale również poprzez możliwość zgłoszenia się do Krajowej Izby Odwoławczej, która stanowi instytucję stworzoną do rozwiązywania podobnych problemów.

Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

czujek

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Za 1 dzień:
Maskotka z filcu - warsztaty, 22.09, godz. 12:00, Empik Bonarka, Kraków,
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »
Array ( [p_srv_id] => 3 [p_usr_id] => 117627 [p_type] => ARTICLE [p_accepted] => YES [p_status] => ENABLED [p_pkg_nr] => 1 [p_pkg_items] => 4 [p_ctg_ids] => )