Technologie » Internet

Gdzie publikować artykuły SEO?

Pozycjonerzy i copywriterzy coraz częściej zadają sobie pytanie gdzie publikować artykuły. Serwisów do tego przeznaczonych wyraźnie ubywa.

Coraz trudniej w internecie znaleźć zwykłego presell page'a z tandetnymi artykułami, czyli strony do publikowania tak zwanych precli. Z pewnością jest to związane z tym, że Google nie przykłada już do takich stron żadnej uwagi, co nie zmienia faktu, że copywriterzy i pozycjonerzy mają coraz mniej platform do publikowania wysokiej jakości podlinkowanych artykułów SEO.

Cenione przez Google moderowane pressel pages także powoli znikają z sieci. Wiąże się to głównie z tym, że dochody z reklam (np. Adsense) nie zwracają kosztów utrzymania takiej witryny. Tego typu strony są cenne dla osób których zarobkowym zajęciem jest pozycjonowanie stron www i ich optymalizajcą.

Pozostaje więc pytanie: gdzie publikować własne artykuły z anchorem? Oto krótki przegląd stron do publikowania własnych tekstów za darmo z których sam korzystam.

Portal Wiadomosci24.pl nie pozwala na podlinkowywanie fraz. Nadaje się więc tylko do publikacji publicystyki tematów ogólnopolitycznych, ekonomicznych. Można też tam wstawić recenzje produktu czy porady na różne tematy. Artelis.pl nie polecam komuś kto ma słabe nerwy. Raz przyjmą tekst z anchorem, raz nie. Zgadzają się na link w stopce autorskiej. Jak się wstawi to potem odrzucają teskt pod pozorem niskiej jakości tekstu czy błędów językowych.. i tak w koło macieju.
Na tym tle najlepiej wypadają Wolnemedia.net - pozwalają na wstawienie linków do źródeł, nawet jeżeli źródłem jest dokładnie ten sam artykuł. Trzeba tylko dopisać w miejscu edycji artykułu, że ma się pełne prawa do rozpowszechniania tejże treści. Dla osób, które siedzą w tematyce pozycjonowania stron internetowych to dobra wiadomość.

Artykuły SEO z maksymalnie dwoma anchor text'ami przyjmuje Pressik.pl, ale admini także sprawdzają je pod kątem unikatowości treści. Bez problemu opublikujemy też unikatowy, czy jak tam niektórzy wolą mówić - unikalny tekst na Eioba.pl i nowo powstałym www.heya.hol.es, ale ten serwis czeka jeszcze sporo pracy by stał się używaną przez pozycjonerów platformą. Z drugiej strony wkrótce może on przeżyć oblężenie pozycjonerów, gdyż według doniesień z witryn o pozycjonowaniu strony bez wysokiego page rank'u, niekomercyjne, ale z unikatową wysokiej jakości treścią będą miały kluczowe znaczenie dla algorytmów wyszukiwarki Google.

Żyjącą jeszcze stroną i w moim przekonaniu dobrze prowadzoną jest 24artykuly.pl i pioropolis.pl - jedne z ostatnich istniejących, które pamiętają starzy pozycjonerzy.

Jako ciekawostkę dodam, że jeżeli doniesienia na temat zmian w Twitterze okażą się prawdziwe to wkrótce tam także będziemy mogli dodawać podlinkowane treści nawet do dziesięciu tysięcy znaków. 

Zdecydowanym numerem jeden jest jednak Centrumpr.pl, gdzie natychmiastowo i bez problemu opublikujesz tekst uzbrojony w anchor.

Jak widać rynek usług pozycjonerskich się zmienia, a copywriterzy mają coraz większe wzięcie. Dobre teksty mają coraz większe znaczenie dla wyszukiwarki Google, więc i stawki profesjonalnych copywriterów rosną. Tylko miejsc do publikowania coraz mniej.


Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

rock85

Komentarze (1)

  • avatar
    ~jarek 2016-01-21 20:48:07

    To prawda CentrumPR które należy do Grupy Kafito to obecnie najlepsze miejsce do publikacji tekstów seo


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »