Dom » Wnętrza

Gdzie ustawić łóżko?

Gdzie ustawić łóżko?
Zobacz więcej zdjęć »
W domu mamy wiele łóżek. Dlatego tutaj zastanowimy się nad tym, gdzie umieścić łóżeczko dla niemowlaka, łóżko dla kilku i nastolatka oraz łóżko w sypialni osób dorosłych. Sprawdźcie z nami, jak ustawić łóżko, żeby się wyspać.
Gdzie ustawić łóżeczko?

Łóżeczko dla niemowlaka powinno stać w miejscu, gdzie jest cisza i spokój. Dobrym rozwiązaniem jest takie ustawienie łóżka, aby dziecko spało twarzą do drzwi. Nie wolno ustawiać łóżka na linii okno-drzwi, ponieważ w tej przestrzeni szybko powstają przeciągi. Unikamy stawiania łóżeczka pod oknem, bo w tym miejscu przeważnie mamy grzejnik, który wysusza powietrze i przy okazji wysusza śluzówkę w nosku dziecka. Dodatkowo szczeliny w oknie mogą powodować wiatr, a także w tym miejscu słychać większy hałas z ulicy. Oprócz tego warto pomyśleć o fotelu dla mamy, na którym będzie mogła nakarmić dziecko.

Gdzie ustawić łóżko w pokoju dziecka?

W pokoju kilkulatka i nastoletniego dziecka ważny jest ład i porządek. Tutaj trzeba pomyśleć o zachowaniu harmonii. Najlepszym miejscem do ustawienia łóżka będzie narożnik pokoju. Przynajmniej jeden bok łóżka powinien przylegać do ściany. W tym momencie dziecko czuje się bezpieczniej. Taki efekt uzyskamy również dzięki otoczeniu łóżka szafkami. Dobrym rozwiązaniem będzie ustawienie łóżka w taki sposób, aby dziecko mogło spokojnie obserwować drzwi wejściowe. Pamiętajmy o tym, żeby nie stawiać łóżka przy oknie, ponieważ w tym miejscu są duże różnice temperatur.

Gdzie ustawić łóżko w sypialni?

Najważniejsze jest to, aby łóżko nie stało na wprost drzwi. Jeżeli już nie mamy innego wyjścia, to nie powinniśmy spać nogami w kierunku drzwi. Łóżko nie powinno stać w rogu, najlepiej jest gdy mamy do niego dostęp z trzech stron. Łóżka nie stawiamy pomiędzy oknem a drzwiami ze względu na przeciąg, ani pod oknem. Unikamy ustawiania łóżka nad skosami i oknami dachowymi. Dobrze ustawione łóżko stoi równolegle albo prostopadle do drzwi, jednocześnie jak najdalej od okna.

Jeżeli nadszedł czas wymiany starego łóżka na nowe, sprawdź jakie drewniane łóżka znajdziesz w sklepie Scandicsofa.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Marlena189

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Za 11 dni:
XXVIII edycja festiwalu Sounds of the Dolomites w górach Trentino we Włoszech
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »