Dom » Wnętrza

Geberit z prestiżową nagrodą iF Design Award za Geberit Bambini i Geberit CleanLine50

Geberit z prestiżową nagrodą iF Design Award za Geberit Bambini i Geberit CleanLine50
Zobacz więcej zdjęć »
Dwa rozwiązania Geberit, seria łazienkowa Bambini i odpływ liniowy CleanLine50, zdobyły międzynarodową nagrodę iF Design Award 2024.

Jury było pod wrażeniem zarówno wzornictwa, jak i przemyślanych detali, które upraszczają codzienne życie użytkowników oraz ułatwiają higienę i czyszczenie.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Od 1954 roku iF  Design Award jest jednym z najbardziej prestiżowych i istotnych konkursów projektowych na świecie. Spośród 10 800 zgłoszeń z 72 krajów, jury tegorocznej edycji iF Design Award 2024 nagrodził dwa rozwiązania Geberit - kolekcję łazienkową Geberit Bambini i Geberit CleanLine50.

Geberit Bambini

Geberit stworzył serię łazienkową specjalnie dla maluchów i dzieci w wieku do 14 lat. Produkty z tej kolekcji zachwyciły jury konkursu iF Design Award zarówno przyjaznym dzieciom, jak i nowoczesnym wzornictwem. Wysokość oraz funkcje toalet i umywalek są doskonale dostosowane do potrzeb młodych użytkowników, umożliwiając im łatwy dostęp do toalety i umywalki.

Seria została również zaprojektowana z myślą o opiekunach i personelu sprzątającym. Odpowiedni kształt ceramicznej toalety sprawia, że czyszczenie z zewnątrz jest szybkie i łatwe. Wewnątrz, bezrantowa konstrukcja Geberit Rimfree ułatwia czyszczenie, a kształt deski sedesowej z krawędzią ociekową zapobiega rozpryskiwaniu się płynów z ceramiki. Te sprytne szczegóły serii łazienkowej przekonały jury.

Geberit CleanLine50

Odpływ liniowy Geberit CleanLine50 przekonał jury iF Design Award trzema argumentami: designem, aspektem ekologicznym i łatwością instalacji. Dzięki szerokości wynoszącej zaledwie trzy centymetry i asymetrycznemu odpływowi, produkt zapewnia wizualną różnorodność w nowoczesnej łazience. Jury doceniło również dwie opcje kolorystyczne odpływu liniowego: szczotkowaną stal nierdzewną i czarny chrom.

Jury było również pod wrażeniem faktu, że do produkcji Geberit CleanLine50 użyto mniej materiału. Nowy odpływ liniowy wymaga znacznie mniej metalu i dlatego jest o około 50 procent lżejszy niż jego poprzednik.

Fakt, że odpływ liniowy jest łatwy w montażu był również decydującym czynnikiem w przyznaniu międzynarodowej nagrody za wzornictwo. Na przykład Geberit CleanLine50 ma zintegrowany spadek, który optymalnie prowadzi wodę z prysznica do odpływu, co znacznie ułatwia instalację. Produkt można również łatwo dostosować do szerokości strefy prysznica. Kanał prysznicowy ułatwia również codzienne życie użytkownika, dzięki praktycznej wkładce grzebieniowej w odpływie, którą można łatwo wyjąć i szybko wypłukać. Zmniejsza to czas wymaganego czyszczenia, jak podkreśliło jury.

www.geberit.pl

Grupa Geberit to europejski lider w produkcji zaawansowanej technologii sanitarnej. Od momentu jej powstania w roku 1874 jest pionierem w tym sektorze, nieprzerwanie ustanawiając nowe trendy swoimi wszechstronnymi rozwiązaniami. Geberit posiada swoje przedstawicielstwa w blisko 50 krajach w Europie i na świecie, skupia w swoich zasobach 30 zakładów produkcyjnych. Największe zakłady znajdują się w Szwajcarii, Niemczech i Austrii. Siedziba główna znajduje się w Rapperswil-Jona w Szwajcarii, a sama firma jest notowana na Szwajcarskiej Giełdzie Papierów Wartościowych w Zurychu od 1999 r. Grupa Geberit wygenerowała sprzedaż w wysokości 2,9 mld franków szwajcarskich w 2017 roku zatrudniając około 12.000 pracowników. Zakres produktów obejmuje linię systemów sanitarnych (systemy instalacyjne, spłuczki, baterie umywalkowe, systemy spłukiwania, syfony, toalety myjące), wyposażenie łazienek (ceramikę sanitarną, meble łazienkowe, kabiny i wanny) oraz systemy rurowe (systemy wodociągowe i systemy kanalizacyjne).Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

OKK!

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »