Motoryzacja » Transport

GEFCO Polska wprowadza regularny transport towarów do Maroko

GEFCO Polska rozszerza ofertę o regularne przewozy ładunków częściowych z Polski do Maroko. Transporty na tej jednej z najdłuższych tras drogowych przez Europę odbywają się trzy razy w tygodniu. Dodatkowo możliwa jest realizacja pilnych zleceń (time-critical) z wykorzystaniem transportu lotniczego.

GEFCO Polska rozszerza ofertę o regularne przewozy ładunków częściowych z Polski do Maroko. Transporty na tej jednej z najdłuższych tras drogowych przez Europę odbywają się trzy razy w tygodniu. Dodatkowo możliwa jest realizacja pilnych zleceń (time-critical) z wykorzystaniem transportu lotniczego. Maroko jest dla Polski coraz ważniejszym partnerem gospodarczym. Wartość wymiany handlowej przekracza 3 mld PLN, w tym około 1,3 mld PLN stanowi eksport towarów z Polski.

Czas tranzytu terminal-terminal między Polską a oddziałem GEFCO w Tangerze wynosi od 4 do 9 dni roboczych. Dostawa towaru do odbiorcy ostatecznego odbywa się po zakończeniu wszystkich procedur celnych, co zajmuje od 1 do 3 dni roboczych w zależności od destynacji. Oferowana przez GEFCO Polska usługa regularnych przewozów o gwarantowanym czasie dostawy dotyczy ładunków częściowych (LTL/ PTL) od 2 do 8 metrów ładunkowych (ldm) o wadze od 2 do 14 ton. Większe transporty realizowane są przez operatora w ramach indywidualnych dostaw.

Przewidywalność kosztów przy stałej współpracy
Firmy, które decydują się na długoterminową współpracę, mogą liczyć na stałą ofertę cenową. Dzięki temu nawet w okresach szczytów transportowych nie będą ponosić ryzyka gwałtownego wzrostu kosztów przewozu, co sprzyja długoterminowemu planowaniu wydatków. Z kolei obsługa klientów sporadycznie korzystających z przewozów częściowych opiera się o dynamiczny kalkulator kosztów. Dzięki temu wycena jest przygotowywana niemal natychmiast po złożeniu zapytania.
 
Optymalizacja kosztów dzięki konsolidacji
GEFCO Polska w ramach regularnych połączeń drobnicowych i częściowych zapewnia możliwość codziennego odbioru ładunków z terenu całego kraju, ich konsolidację do 20 europalet (8 ldm) w dwóch oddziałach GEFCO w Psarach koło Katowic oraz w Kątach Wrocławskich. Z tego rozwiązania w szczególności korzystają firmy produkcyjne, które na bieżąco wysyłają produkty z zakładu i w ten sposób unikają kosztów jakie ponosiłyby w przypadku wysyłek pojedynczych palet. Dodatkową korzyścią jest fakt, że klient nie musi posiadać własnych magazynów, ponieważ do czasu załadunku na samochód liniowy towar składowany jest w oddziałach GEFCO Polska.

 
Realizacja pilnych dostaw time-critical
„Sieć własnych oddziałów GEFCO na terenie Hiszpanii i Maroko oraz współpraca ze stałymi i sprawdzonymi przewoźnikami pozwalają nam oferować usługę wysokiej jakości, która gwarantuje bezpieczeństwo przesyłki. Dzięki wsparciu zespołu GEFCO Special zapewniamy również transport ładunków pilnych, niestandardowych gabarytowo oraz wszelkich innych przesyłek wymagających specjalnego traktowania. Zespół zajmujący się obsługą takich zamówień jest dostępny całą dobę. W pilnych przypadkach transport towarów do Maroko realizujemy również drogą lotniczą” – mówi Katarzyna Kochmańska, Koordynator Obsługi Klienta z oddziału GEFCO Polska w Psarach.

Dostawa w trybie przyspieszonym dotyczy zarówno przesyłek znajdujących się w obu centrach konsolidacyjnych, jak również tych, które wyruszyły już w trasę i znajdują się na naczepie samochodu.


Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

GEFCO Polska
http://pl.gefco.net/pl/

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »