Rozrywka » Turystyka
Gęsina w Uroczysku Siedmiu Stawów
![]() |
| Zobacz więcej zdjęć » |
W ramach ogólnopolskiej, slowfoodowej akcji „Gęsina na św. Marcina”, która skupia najlepsze restauracje w kraju, Szef Kuchni Uroczyska Siedmiu Stawów – Tomasz Połom przygotował wyjątkowo smakowite dania na bazie tego niedocenianego wciąż produktu. Smakosze gęsiny mogą spróbować m.in. udko gęsie duszone w bulionie z akcentem anyżu i kardamonu na babce z batatów z chutney'em winogronowym, a także pierożki z ciasta filo z gęsiną i sosem jarzębinowym oraz wątróbkę gęsią glazurowaną w miodzie gryczanym podawaną z grillowaną gruszką i sosem lazurowym.
Dodatkowo, w związku z dniem św. Marcina, który jest również patronem winiarzy, goście w trakcie kolacji będą degustować specjalne wino świętomarcińskie. Według tradycji, pierwsza degustacja trunku odbywała się właśnie 11 listopada, aby uczcić pamięć hojnego świętego. Wierzono bowiem, że wino św. Marcina pite we właściwym czasie ma wyjątkowe właściwości, a ponadto dodaje sił i urody. Oczywiście, nie obędzie się także bez tradycyjnie wypiekanych, pysznych rogali marcińskich serwowanych z filiżanką aromatycznej herbaty lub kawy.
Więcej na:
www.uroczysko7stawow.pl
Nadesłał:
EGO
|

Halo, tu Twój pies! Zadzwoń do swojego pupila na spacerze z nowym lokalizatorem MOVA SureTrack Pro
Nowy rozdział w Twojej łazience. MOVA Aero C na czele oficjalnego debiutu rynkowego wraz z modelami
Z dala od wielkomiejskiego zgiełku, czyli dlaczego warto zamieszkać na Białołęce?
Brud nie ukryje się nigdzie. Ultrasmukły Dreame T12 Pro do suchych i mokrych zabrudzeń
Komentarze (0)