Firma » Bankowość

Getin Noble Bank rozszerza ułatwienia dla Klientów firmowych w związku z sytuacją epidemiczną

Getin Noble Bank rozszerza ułatwienia dla Klientów firmowych w związku z sytuacją epidemiczną
Zobacz więcej zdjęć »
W związku z sytuacją epidemiczną Getin Noble Bank wprowadził pakiet ułatwień w regulowaniu zobowiązań kredytowych firmy. Proces złożenia i obsługi wniosku jest możliwy online. Bank nie pobiera też opłat za aneks oraz za sporządzenie nowego harmonogramu spłat związanego z prolongatą lub karencją.

„Co do zasady, w przypadku wydłużenia okresu kredytowania karencji i prolongaty do 6 miesięcy Bank nie będzie wymagał od Klientów składania dodatkowych dokumentów i zaświadczeń potwierdzających w sposób szczegółowy aktualną sytuację finansowo-gospodarczą. Warunkiem jest jednak posiadanie przez Bank dokumentów finansowych nie starszych niż na dzień 30 września 2019 roku. Jednocześnie w jednostkowych przypadkach zastrzegamy sobie możliwość poproszenia Klienta 
o dodatkowe wyjaśnienia lub dokumenty niezbędne do podjęcia decyzji kredytowej”
 – powiedział Tomasz Misiak, Członek Zarządu Getin Noble Banku. „Nasza propozycja skierowana jest do firm, których ewentualne zaległości w spłacie nie przekraczają 30 dni” – dodał.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

 

Kredyty obrotowe odnawialne 

 

Bank wprowadził możliwość wydłużenia okresu kredytowania do 6 miesięcy dla kredytów 
w rachunku bieżącym, kredytów odnawialnych oraz kredytów obrotowych w linii kredytowej (kredyt stok). Propozycja przygotowana jest dla Klientów, których termin spłaty przypada w okresie najbliższych 3 miesięcy licząc od dnia złożenia wniosku o wydłużenie okresu kredytowania.

Kredyty firmowe – spłacane w ratach

Bank wprowadził możliwość zawieszenia spłaty rat kapitałowych (karencja) lub rat kapitałowo-odsetkowych (prolongata) kredytów spłacanych w ratach na okres do 6 miesięcy z automatycznym wydłużeniem o ten sam okres terminu spłaty kredytu. Na koniec okresu prolongaty Bank może na wniosek Klienta dokonać kapitalizacji naliczonych w tym czasie odsetek. Powiększą one kapitał pozostały do spłaty, a ich płatność zostanie rozłożona na kolejne raty.

Kredyty samochodowe dla przedsiębiorców

Dla przedsiębiorców posiadających kredyt samochodowy Bank przygotował możliwość karencji (zawieszenia spłaty rat kapitałowych) na okres do 3 miesięcy z automatycznym wydłużeniem o ten sam okres terminu spłaty kredytu.

Ponadto, dla Klientów firmowych, Bank wprowadził uproszczoną procedurę wnioskowania o inne zmiany warunków finansowania. Formalne wnioski o skorzystanie z nowego pakietu ułatwień można składać od 8 kwietnia 2020 roku. Szczegółowe informacje dotyczące składania wniosków oraz formularz kontaktowy znajdują się na stronie internetowej Banku i u Doradców firmowych. Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

GetinBank

Komentarze (1)

  • avatar
    ~andrzej 2020-04-14 15:40:40

    Brawo, to się na prawdę ceni


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »