Kobieta, zdrowie, uroda » Medycyna

Głodna komórka? Nakarm ją!

Czujesz się ciągle zmęczony? Masz problem z podjęciem nawet mniejszego wysiłku fizycznego? Jesteś otyły lub masz cukrzycę? Przyczyn wszystkich tych dolegliwości należy szukać u źródła – w komórce.

Istnieje wiele czynników mających wpływ na występowanie wszelkiego rodzaju chorób. Kwestie genetyczne, zła dieta, niewłaściwy styl życia czy też negatywny wpływ środowiska mogą powodować wiele chorób i dolegliwości. Należy jednak pamiętać, że podstawową przyczyną zdecydowanej większości chorób jest niedożywienie komórkowe.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

 

Miliony komórek – jeden organizm

Zazwyczaj nie zdajemy sobie z tego sprawy, ale każda komórka naszego ciała jest samodzielnym żywym organizmem, który może funkcjonować poza systemem, przystosowując się do otoczenia. Jedynym warunkiem jej funkcjonowania jest właściwe odżywienie. Środowisko, w którym znajduje się komórka, determinuje jej rolę w całym organizmie.

 

Niewydolność komórkowa – co to jest?

Podstawowym celem odżywiania jest dostarczenie niezbędnych składników i mikroelementów wszystkim komórkom naszego ciała. Długotrwały ich niedobór może być przyczyną wielu groźnych schorzeń. Na skutek niedożywienia miliony komórek w naszym organizmie przestają prawidłowo funkcjonować, przez co zaburzona jest również praca składających się z nich organów. Taką tezę przyjął dr Robert Francis, który stwierdził, że istnieje tylko jedna choroba – niewydolność komórkowa. Jest ona przyczyną wszystkich, nawet groźnych schorzeń.

 

Głód mimo sytości

Nawet odżywiając się prawidłowo, możemy nie dostarczać naszym komórkom niezbędnych substancji odżywczych. Uszkodzona błona śluzowa żołądka i jelit utrudnia wchłanianie się mikroelementów, a co za tym idzie – dostarczanie ich komórkom. Co powoduje takie problemy? Najczęstszymi przyczynami jest nadmierne stosowanie leków przeciwbólowych zawierających ibuprofen lub paracetamol. Uszkodzenie błony śluzowej spowodowane może być także przez spożywanie zbyt dużej ilości kawy, stres czy też przez konserwanty zawarte w jedzeniu. Warto więc przyglądać się nie tylko temu, co jemy, lecz także jak bardzo przetworzone są nasze posiłki.

 

Dostrzeż problem i wykryj braki

Często nie zdajemy sobie sprawy z faktu, że naszym komórkom brakuje składników odżywczych. Tego typu niedobory objawiają się m.in. chronicznym zmęczeniem, otępieniem czy też brakiem sprawności fizycznej. Osoby z niedoborami komórkowymi zwykle mają obniżoną odporność, co skutkuje większą podatnością na infekcje i przeziębienia. Kłopotliwym objawem mogą okazać się również alergie.

 

Paradoksalnie, niedożywienie komórkowe często występuje u osób otyłych. Powszechnie dostępne w sklepach pożywienie jest bowiem ubogie w składniki odżywcze. – Warto uzupełniać codzienną dietę suplementami zawierającymi te pierwiastki, które są organizmowi niezbędne do życia. Nie ma tutaj jednak miejsca na eksperymenty, dlatego konieczne jest zdiagnozowanie, których konkretnie pierwiastków potrzebujemy. W tym celu przydatne może okazać się wykonanie Testu na Niedobory Komórkowe – tłumaczy Weronika Łapińska z Centrum Diagnostyki Organizmu Revitum. – Po wykonaniu badania nasi specjaliści pomogą dobrać odpowiednią dietę i suplementację bogatą w składniki dopasowane do potrzeb naszego organizmu.

 

Co dalej?

Gdy zlikwidujemy niedobory komórkowe stosując wyłącznie dietę, prawdopodobnie zniwelujemy problem jedynie na chwilę. Warto mieć świadomość, że dzisiejsze owoce i warzywa są dużo uboższe w składniki odżywcze niż miało to miejsce jeszcze kilkadziesiąt lat temu. Wyjałowiona gleba produkuje znacznie słabszą jakościowo żywność. Dlatego też warto regularnie sprawdzać poziom odżywienia komórek i – w razie potrzeby – uzupełniać go odpowiednią suplementacją.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Core PR

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »