Rozrywka i wypoczynek » Hobby

Gołębie pocztowe podniebni atleci

Gołębie pocztowe podniebni atleci
Zobacz więcej zdjęć »
Gołębie pocztowe wykazują predyspozycje do długiego i szybkiego lotu, prędkość jaka mogą uzyskać podczas lotu to 100km/h w dużej mierze zależy od pogody. Gołębia pocztowego możemy spotkać niemal w każdym mieście, mieszkańcy miast nazywają gołębie latającymi szczurami.
Populacja tych ptaków to miliony, zamieszkują każdy kontynent oprócz Arktyki. Ptaki te są geniuszami w nawigacji, nauka po dziś dzień próbuje rozwikłać jak gołąb jest wstanie wrócić z dalekiej odległości do swojego gniazda.

W czasach wojny gołębie były dostarczycielami wiadomości siłom zbrojnym. Podczas wojny odznaczono 32 gołębie najwyższymi brytyjskim odznaczeniem za męstwo - medalem Dickina. Wszystkie gołębie łącza się w pary raz na całe życie, długość życie gołębia to 15 lat. Wzrok gołębia jest podobny do naszego, używając obojga oczu rejestrują kształty oraz odległość do przeszkody. Jednak gołębie widzą więcej pole widzenia gołębia wynosi 340 stopni. Oczy gołębia wykrywają słoneczne promieniowanie ultrafioletowe nawet w pochmurne dni. Jest to składnik krytyczny dla nawigacji zwierzęcia, dlatego gołębie nie latają w nocy. Słuch zwierzęcia jest bardzo czuły słyszą częstotliwości dźwięku 200 razy niższe niż człowiek. Gołębie są bardzo dobrymi rodzicami. Dzielą się obowiązkami, samiec zbiera materiał na gniazdo. 10 dni po godach pojawiają się dwa jajka, zawsze są to dwa jajka jest to strategia zapewniająca przeżycie chociaż jednego pisklęcia. Klucie pierwszego jajka zaczyna się po 16 - 18 dniach po kilku godzinach drugie.

Pisklęta są ślepe i głodne. Każde z rodziców karmi pisklęta, produkują w wolu wysokoenergetyczne mleko. Wyściółka wola gęstnieje pod wpływem wody odrywa się i łuszczy przypomina to gródki twarożku. W 2 tygodnie osiągają połowę wagi rodziców natomiast po 25 dniach mogą już same funkcjonować. Podczas zawodów lotowych każdego gołębia znakuje się odpowiednią opaską na nodze. Po przylocie gołębia do gołębnika zdejmuje się opaskę odczytuje się informację na specjalnym zegarze. Przed dzień zawodów zwierzęta muszą być napojone i najedzone. Po wypuszczeniu z klatek gołębie kołują łapiąc orientacje w terenie poczym obierają właściwy kierunek lotu. Sposób ustalania kursu lotu jest jedną z tajemnic natury. Naukowcy uważają że gołębie wszystko to zawdzięczają słońcu.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

kokus

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »