Firma » Biznes

Goodyear na szczycie listy firm "Cieszących się Największym Uznaniem" magazynu Fortune

Goodyear na szczycie listy firm "Cieszących się Największym Uznaniem"  magazynu Fortune
Zobacz więcej zdjęć »
Pierwsze miejsce w kategoriach: Innowacje, Zarządzanie Personelem, Wykorzystanie Aktywów oraz Nastawienie Globalne

The Goodyear Tire & Rubber Company, wiodący producent opon w Ameryce Północnej, został uznany przez magazyn Fortune za producenta części do pojazdów mechanicznych, cieszącego się największym uznaniem na świecie. Goodyear zdobył pierwsze miejsce wśród wiodących firm w czterech kategoriach: Innowacje, Zarządzanie Personelem, Wykorzystanie Aktywów oraz Nastawienie Globalne. Tytuł przyznano tuż po nadaniu przez The Wall Street Journal wyróżnienia dla Goodyeara jako przedsiębiorstwa, które w branży motoryzacyjnej w ostatnich pięciu latach przyniosło największy zwrot swoim akcjonariuszom.

„Jesteśmy bardzo dumni z otrzymanego wyróżnienia. Goodyear zajął nie tylko pierwszą pozycję w swojej branży, ale także zdystansował globalnie konkurencję w branży producentów opon" - powiedział Robert J. Keegan, Prezes Zarządu The Goodyear Tire & Rubber Company. „Innowacyjność i jakość to nasza pasja. Uznanie dla innowacyjności Goodyeara jest wynikiem naszego zaangażowania, wszystkich pracowników w realizację przyjętej strategii oraz świadectwem jakości dla nowych, cieszących się powodzeniem produktów" - dodał Robert J. Keegan.

Wyróżnienie Fortune zostało przyznane jako kolejne, po nadanym 22 lutego 2008 roku przez The Wall Street Journal wyróżnieniu dla Goodyeara jako przedsiębiorstwa, które w branży motoryzacyjnej w ostatnich pięciu latach przyniosło największy zwrot swoim akcjonariuszom oraz umieszczeniu Goodyeara przez magazyn Corporate Responsibility Officer na liście ‘Top 100 Corporate Citizens'.

Lista „Cieszących się Największym Uznaniem" publikowana przez Fortune uznawana jest za „ostateczne świadectwo reputacji firmy". Powstaje ona w oparciu o surowe oceny dyrektorów, zarządów i analityków ds. papierów wartościowych, które składają się na ogólną ocenę reputacji spółki. Goodyear jest jednym z największych producentów opon na świecie, z centralą w Akron, w stanie Ohio, USA. Firma wytwarza opony, wyroby gumowe oraz środki chemiczne w ponad 60 zakładach w 26 krajach. Swoją działalność prowadzi w większości krajów świata. Goodyear zatrudnia ponad 70.000 pracowników. W Polsce firma oferuje opony takich marek, jak: Goodyear, Dunlop, Fulda, Sava i Dębica. Jest także głównym akcjonariuszem Firmy Oponiarskiej Dębica S.A.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Goodyear Dunlop Tires Polska Sp. z o. o.
http://goodyear.com

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »