Gospodarka » Narzędzia

GOP – wielofunkcyjne narzędzie firmy Bosch

GOP – wielofunkcyjne narzędzie firmy Bosch
Zobacz więcej zdjęć »
Nowe, akumulatorowe narzędzie wielofunkcyjne GOP 10.8 V-LI Professional firmy Bosch sprawdza się w różnorodnych pracach wykończeniowych związanych z cięciem, naprawą, dopasowywaniem elementów.

Jest to możliwe dzięki szerokiemu asortymentowi akcesoriów. To niewielkie, bezprzewodowe urządzenie, waży 1 kilogram, a jego wydajność jest porównywalna z wydajnością narzędzi sieciowych. Produkt dostępny jest w sprzedaży od września.

Precyzyjne cięcia wgłębne w materiałach takich, jak drewno czy płyta gipsowa, przycinanie rur miedzianych, skracanie wystających gwoździ lub wkrętów, przycinanie ram drzwiowych lub też wycinanie i wymiana uszkodzonych płytek - to zadania, z którymi poradzi sobie GOP 10,8 V-LI Professional. Nawet szlifowanie w narożnikach oraz usuwanie pozostałości materiałów, np. zaschniętego kleju do wykładzin czy uszczelnień silikonowych można wykonać szybko i łatwo dzięki nowemu produktowi. Ciągłość pracy gwarantują dwa, wymienne akumulatory litowo-jonowe Bosch Premium dostarczane w standardzie oraz półgodzinna, szybka ładowarka.

Atutem narzędzia jest jego precyzja, co wynika z zastosowania zasady oscylacji. Narzędzie nie wykonuje ruchu obrotowego, lecz oscylacyjny - maks. 20.000 oscylacji na minutę, zakres wychylenia narzędzia wynosi 1,4 stopnia w każdą stronę. Umożliwia to wykonywanie cięć bez wyszczerbień oraz szlifowanie w narożnikach.

Wszystkie te prace są możliwe do wykonania dzięki bogatemu asortymentowi osprzętu. Brzeszczoty oraz tarcze ścierne można mocować także pod kątem, w skokach co 30 stopni i mocować śrubą. Umożliwia to pracę w miejscach trudno dostępnych. Prędkość oscylacji jest regulowana przy pomocy pokrętła nastawczego w zakresie od 5.000 do 20.000 oscylacji na minutę. W ten sposób można dopasować parametry pracy do rodzaju wykonywanego zadania lub właściwości obrabianego materiału. Silnik zasilany akumulatorem litowo-jonowym 10,8 V zapewnia wystarczające zasoby energii do zastosowań profesjonalnych. Produkt jest komfortowy w użyciu i ergonomiczny. Obwód rękojeści wynosi zaledwie 175 mm, dzięki czemu urządzenie dobrze leży w dłoni. Obudowa przekładni jest pokryta miękką okładziną Softgrip i oferuje podparcie dla dłoni.

Dane techniczne - GOP 10,8 V-LI Professional

Prędkość bez obciążenia - 5 000 - 20 000 min-1
Kąt oscylacji, L/P - 1,4 stopnia
Napięcie akumulatora - 10,8 V
Pojemność akumulatora - 1,3 Ah
Czas ładowania - 30 min
Długość - 280 mm
Wysokość - 95 mm
Ciężar - 1,0 kg

Sugerowane ceny brutto (październik 2008):
- wielofunkcyjne narzędzie GOP - 731 zł

Grupa Bosch jest wiodącym w świecie producentem techniki motoryzacyjnej i przemysłowej, dóbr użytkowych oraz technicznego wyposażenia budynków.Obroty przedsiębiorstwa, zatrudniającego 271 tys. pracowników, wyniosły w 2007 roku 46,3 mld euro. Na grupę Bosch składa się spółka Robert Bosch GmbH oraz około 300 spółek zależnych i regionalnych w ponad 50 krajach świata. Ta światowa sieć rozwojowa, produkcyjna i dystrybucyjna jest podstawą do dalszego rozwoju. Każdego roku Bosch przeznacza ponad 3 miliardy euro na działalność badawczo-rozwojową i zgłasza do patentu ponad 3 tys. innowacji. Przedsiębiorstwo zostało założone w Stuttgarcie w 1886 roku jako "Warsztat mechaniki precyzyjnej i elektrotechniki" przez Roberta Boscha (1861-1942).

Społeczno-prawna struktura grupy Bosch zapewnia jej finansową niezależność i rynkową samodzielność. Umożliwia to przedsiębiorstwu inwestowanie w znaczące projekty, które zagwarantują mu przyszłość, a jednocześnie pozwala spełniać misję społeczną zgodną z przekonaniami założyciela firmy. 92% udziałów w spółce Robert Bosch GmbH należy do Fundacji im. Roberta Boscha. Funkcje rynkowe udziałowca wypełnia instytucja powiernicza Bosch Industrietreuhand KG. Pozostałe udziały należą do rodziny Bosch i firmy Robert Bosch GmbH.

Działalność grupy Bosch w Polsce obejmuje sprzedaż części samochodowych i urządzeń diagnostycznych, sprzętu car multimedia Blaupunkt, elektronarzędzi Bosch, Skil i Dremel, urządzeń grzewczych oferowanych pod markami Junkers i Buderus, systemów zabezpieczeń i sprzętu z zakresu napędów i sterowań (Bosch-Rexroth). Ponadto w Polsce odbywa się produkcja systemów hamulcowych Bosch (w Mirkowie koło Wrocławia), a także sprzedaż i produkcja (w Łodzi) sprzętu AGD w ramach spółki Bosch-Siemens Sprzęt Gospodarstwa Domowego (udział Boscha 50%).

Więcej informacji: www.bosch.com, www.bosch.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Robert Bosch Sp. z o. o.
http://www.bosch.com

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »