Firma » Finanse

Górnośląskie Towarzystwo Finansowe wzmacnia się kadrowo

Biznes finansowy to jeden z najbardziej dynamicznie rozwijających się sektorów każdej gospodarki. Wykonywanie czynności o charakterze bankowym to dziedzina wymagająca nieustannego podnoszenia kwalifikacji, ciągłego uczenia się.

Nie bez kozery mawia się, że w sektorze finansowym najważniejszą podstawą sukcesu jest dobrze wykorzystany kapitał ludzki – zasób wiedzy fachowej, umiejętności, talentów, doświadczenia. Zgodnie z definicją – kapitał ludzki jest quasi częścią swojego posiadacza; jest trwale z nim połączony i jest zawsze obecny bez względu na to, jaki rodzaj pracy dana osoba wykonuje. A wydatki na podwyższenie poziomu kapitału ludzkiego traktuje się w kategoriach czysto ekonomicznych. Inwestycje w ten czynnik, to ogół działań, które wpływają na fizyczny i pieniężny dochód oraz powiększenie zasobów w ludziach. Prowadzą one do zmiany wartości nagromadzonych zdolności pracowników i w efekcie do zmiany jakości. Inwestycje takie są ściśle powiązane i wzajemnie się warunkują. Wygląda na to, że w Górnośląskim Towarzystwie Finansowym GTF sp. z o.o. dobrze się o tym pamięta. A świadczą o tym ostatnie zmiany kadrowe.


Rzeczywiście od pewnego czasu dużą wagę przykładamy do właściwego doboru kadr – mówi Paweł Kosmala, prezes zarządu GTF. Staramy się, aby poprzez ten dobór podnosić poziom świadczonych przez GTF usług, a ponadto dać sobie szansę rozwoju. Wierzę, że im lepiej wyszkolony zespół, im bardziej doświadczony, tym większe szanse rozwoju firmy.


Nową twarzą w GTF jest Dawid Słomian, do niedawna członek zarządu SKOK KOPERNIK, odpowiedzialny za kierowanie pionem sprzedaży. Dawid Słomian związany był z tą jednostką od 2002 roku i przeszedł wszystkie szczeble zawodowej kariery, począwszy od doradcy klienta, poprzez kierownika oddziału i szefa działu zarządzania jakością, aż po członka zarządu. W 2006 roku został laureatem głównej nagrody w prestiżowym ogólnopolskim konkursie na najlepszego młodego specjalisty SKOK. Był także finalistą światowej edycji Konkursu World Council of Credit Union w Dublinie.


Nagrody w prestiżowych konkursach nobilitują, dodają pewności w codziennym działaniu, szczególnie są ważne w pierwszym okresie zawodowych doświadczeń – mówi Dawid Słomian. To na pewno ważne momenty w mojej karierze. Jednakże za najważniejsze dokonania uważam m.in.: zbudowanie sieci sprzedaży produktów finansowych SKOK (50 oddziałów), przygotowanie projektu i zbudowanie od podstaw struktury mobilnych doradców jako kanału wsparcia dystrybucji oferty kredytowej SKOK, czy też wdrożenie autorskiego projektu nowego modelu biznesowego opartego o nowe standardy sprzedaży, w tym zbudowanie i zarządzanie działem Call Center, który znacząco wspierał pracę oddziałów poprzez efektywne wykorzystanie relacji z klientami. Sądzę, że moje wieloletnie doświadczenia zdobyte w Spółdzielczej Kasie Oszczędnościowo-Kredytowej, a także wcześniejsze w Citibanku, będą mogły być z powodzeniem wykorzystane w GTF, w którym odpowiadam za rozwój struktur sprzedaży oraz rozwój oferty kredytowej. Szczególnie liczę na nawiązanie współpracy z lokalnymi organizacjami SKOK, które korzystają z usług pośredników kredytowych, jednakże ostrożnie podchodziły do współpracy z takimi firmami jak GTF, które koordynują współpracę z kanałem pośrednim w skali ogólnopolskiej. Mając doświadczenie wyniesione z pracy w SKOK oraz obecną wiedzę o działalności GTF, uważam, że w takiej współpracy tkwią znaczące możliwości rozwoju dla obu stron. W ramach swoich nowych obowiązków chciałbym także rozwinąć sprzedaż kredytów dla małych i średnich przedsiębiorstw. Poszukujemy zatem najlepszych produktów kredytowych dla biznesu.


GTF Sp. z o.o. (www.gtf.pl) – podmiot utworzony w 2003 roku do zarządzania siecią pośrednictwa kredytowego. Spółka jest organizatorem i koordynatorem sieci lokalnych, niezależnych biur pośrednictwa kredytowego, operatorem informatycznego systemu obsługi sieci sprzedaży kredytów oraz operatorem bankowym - partnerem banków w realizacji funkcji dystrybucji produktów finansowych skierowanych do odbiorców indywidualnych i do firm (outsourcing procesowy). Centrala spółki, mieszcząca się w Tychach (40 osób plus trzech członków Zarządu), składa się z następujących działów: Administracja, Operacje, Prewindykacja, IT, Marketing i Call Center, a struktura terenowa obejmuje Dyrektora Sprzedaży oraz 8 Dyrektorów Regionów. Obecnie podmiot ma podpisane umowy o współpracy z ponad 1200 agentami (1810 punktów sprzedaży) na terenie całego kraju, oferującymi produkty finansowe dla klientów indywidualnych oraz firm takich banków, jak: Meritum Bank, Alior Bank, Bank BPH, Vanquis Bank, FM Bank czy Getin Bank (poprzez Powszechny Dom Kredytowy Aureus). GTF jest członkiem Konferencji Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce.
Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Górnośląskie Towarzystwo Finansowe GTF Sp. z o.o.
http://www.gtf.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »