Rozrywka i wypoczynek » Turystyka

Gospodarstwa agroturystyczne Roter Hahn ponownie witają gości

Granice Włoch są otwarte od 3 czerwca, dlatego też farmy Roter Hahn witają pierwszych turystów. Loty międzynarodowe z Polski nie zostały jeszcze wznowione, ale do Południowego Tyrolu położonego w północnych Włoszech niebawem będzie można dojechać samochodem.
Granice Włoch są otwarte od 3 czerwca, dlatego też farmy Roter Hahn witają pierwszych turystów. Loty międzynarodowe z Polski nie zostały jeszcze wznowione, ale do Południowego Tyrolu położonego w północnych Włoszech niebawem będzie można dojechać samochodem. Po miesiącach domowej izolacji piękne tereny Południowego Tyrolu, z widokami na Dolomity i rozległe, otwarte pastwiska, będą idealnym miejscem na odpoczynek.

012_R2A3551_8.jpg

Ucieczka na łono natury

Po miesiącach zamknięcia i łączenia obowiązków związanych z domowym nauczaniem najmłodszych i pracą zdalną farmy Roter Hahn oferują gościom utęskniony reset od świata online. Wieś to świetne miejsce, aby połączyć się z naturą, odetchnąć świeżym powietrzem i „naładować baterie” na nadchodzące miesiące. Spoglądanie w dal na majestatyczne góry będzie miłą odmianą po miesiącach pracy przed ekranem komputera i, co ważne, korzystne dla wzroku. Pobyt na farmie spod znaku czerwonego koguta to także doskonały sposób na zejście z utartej trasy turystycznej i spędzenie czasu z dala od innych. Wszystkie gospodarstwa zrzeszone w organizacji Roter Hahn przestrzegają określonych zasad - mogą na przykład oferować maksymalnie 5 apartamentów, zapewniając w ten sposób komfort, prywatność i intymność, czego podróżni nie doświadczą w żadnym dużym hotelu. Zalecany dwumetrowy odstęp bezpieczeństwa można tu więc utrzymać w naturalny sposób.

337sbb_E7T3441_8.jpg

Środki bezpieczeństwa w gospodarstwach

Farmy oferujące zakwaterowanie turystom są starannie przygotowane na przyjęcie gości dzięki stosowaniu odpowiednich środków ostrożności. Bezpieczeństwo odwiedzających Południowy Tyrol zapewni m.in. zachowanie dystansu społecznego, dodatkowa dezynfekcja i czyszczenie apartamentów, a także przestrzeni wspólnych, takich jak recepcja i jadalnia. Śniadanie są zwykle serwowane w pokojach gościnnych - każdego ranka gospodyni przynosi turystom koszyk z pysznymi domowymi dżemami, mięsem i świeżymi produktami. Właśnie taki sposób spożywania śniadania jest w obecnych czasach idealnym rozwiązaniem. Personel gospodarstwa regularnie przechodzi testy na obecność wirusa, sprawdzana jest też temperatura ciała. Ponadto, zarówno personel, jak i wszyscy goście są zobowiązani do przestrzegania podstawowych zasad higieny.

068_kahrerh_8_75%.jpg

Powrót do aktywności na świeżym powietrzu

Podczas pobytu dozwolone są wszystkie zajęcia na świeżym powietrzu, czyli piesze wędrówki, jazda na rowerze, bieganie lub wspinaczka górska. Ponownie dostępne są też odkryte baseny, spa, jeziora czy zabytki, otwarto również muzea i teatry. Turyści mogą wypożyczać sprzęt sportowy i samochody, a także korzystać z lokalnego transportu publicznego, kolejek linowych oraz taksówek. Wznowiono także organizację wycieczek z przewodnikiem. W każdym przypadku obowiązują odpowiednie środki bezpieczeństwa.

Wakacje na farmie Roter Hahn to nie tylko wędrówki po niekończących się górskich szlakach i niezapomniane widoki. Goście mogą skosztować wyjątkowych dań kuchni regionalnej, zarówno klasycznych potraw włoskich, takich jak pizza i makarony, jak i alpejskich produktów mlecznych. Na chętnych czekają także typowe dla wsi atrakcje jak pomoc w gospodarstwie, przy zwierzętach, zabawa na sianie czy wspólne gotowanie i pieczenie z gospodynią. Te i wiele innych rozrywek czeka na turystów w gospodarstwach agroturystycznych Roter Hahn.


Roter Hahn (tłum. Czerwony Kogut)

Marka Roter Hahn zrzesza ponad 1600 gospodarstw wiejskich z terenu Południowego Tyrolu. Wszystkie oznaczone są charakterystycznym znakiem Czerwonego Koguta. W ramach Roter Hahn działalność prowadzona jest w czterech segmentach: agroturystyka, wiejskie gospody i gospody u winiarzy, wyroby z Południowego Tyrolu, a także rzemiosło ludowe. Wszystkie gospodarstwa podlegają wysokim standardom jakości, przez co klienci mają gwarancję, że trafia do nich prawdziwy produkt. Warto wybrać się do jednego z gospodarstw agroturystycznych  Południowego Tyrolu, by poznać pełną ofertę tego regionu Włoch i zakosztować unikatowych smaków. Więcej informacji na www.roterhahn.pl i www.facebook.com/roterhahnpl/ 



Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Marta Ortiz

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »