Dom » Wnętrza

Gra w kolory

Gra w kolory
Zobacz więcej zdjęć »
Kolorami można się bawić, komponując je w dowolnych zestawieniach i tworząc tym samym wnętrza o różnorodnym charakterze.

Dzięki wiedzy na temat oddziaływania poszczególnych barw, możemy tak skomponować elementy pomieszczenia, aby sprzyjało ono koncentracji, wyciszało, nastrajało do działania czy przywoływało romantyczne myśli... Tylko od nas zależy, jakie emocje wyrazimy poprzez dobór kolorów!

Wybór kolorystki wnętrza ma niebagatelne znaczenie dla naszego samopoczucia. Swobodną grę w kolory,  w której jedyną barierą będą granice wyobraźni, możemy przeprowadzić dzięki wykorzystaniu bogactwa barw farby Śnieżka Perfekt. Farba jest dostępna w systemie kolorowania Śnieżka obejmującym ponad 2000 kolorów. Pozwala to na stworzenie wymarzonego wnętrza, które  doskonale będzie określać drzemiące w nas emocje.

Dynamiczna czerwień

Kolor czerwony wyraźnie przyciąga uwagę, jest niezwykle żywiołowy i pełen witalności. Skomponowane z udziałem tej barwy wnętrze będzie sprzyjało zabawie i emanowało radością życia. Wybiorą je osoby, które potrzebują dodatkowego „zastrzyku energii" i silnych emocji. Czerwony to barwa miłości, nastrajająca romantyzmem. - Czerwień na ścianie stanowi znakomity akcent w nowoczesnych wnętrzach, warto jednak pamiętać, że jest bardzo silnym kolorem, dlatego należy ją nieco złagodzić jasną paletą, tworząc połączenia  z szarością i wprowadzając do pomieszczenia np. niebieskie lub pomarańczowe detale - radzi architekt Maja Wites.

Inspirujący pomarańcz

Energetyczną mocą koloru pomarańczowego można z powodzeniem obdzielić kilka innych barw. Płynące z niej optymizm i ekscytacja z pewnością udzielą się osobom przebywającym w jej otoczeniu. Stworzony z połączenia czerwieni i żółci pomarańcz wnosi do pomieszczeń ciepło i kreatywność. Wykorzystanie jego odcieni we wnętrzach dostarczy inspiracji do działania, podsunie nowe pomysły i wyzwoli swobodę myśli.  Radosny kolor pomarańczowy umocni również naszą wiarę w siebie i przywoła pozytywne emocje. Dzięki temu, będzie stanowił bodziec stymulujący aktywność. Wykorzystane w aranżacji wnętrz pomarańcze z palety barw systemu kolorowania Śnieżka, znakomicie komponują się z szarościami, tworząc razem przyjazne otoczenie.

Żółty - kolor młodości

Nastrajający dobrymi emocjami, „słoneczny" żółty to kolor symbolizujący młodość i związaną z nią pozytywną siłę oraz witalność. Ta ciepła barwa odzwierciedla pogodne usposobienie i zadowolenie z życia. Wykorzystanie koloru żółtego bardzo dobrze sprawdzi się w pomieszczeniach przeznaczonych nie tylko dla nastolatków - swoista „lekkość" tej barwy będzie znakomicie nawiązywać do okresu beztroski, z którą związane są młodzieńcze lata. Przy tworzeniu aranżacji wnętrz możemy swobodnie korzystać z bogactwa odcieni koloru żółtego - to barwa optymizmu i szczęścia.

Relaksująca zieleń

Zielony, jako najbliższy naturze, kojarzy się z relaksem, spokojem i równowagą duchową. Wnętrza, w których dominuje barwa zieleni działają niczym „balsam dla duszy", wyciszając i uspokajając nawet najbardziej pobudzone emocje. Wykorzystanie zieleni w aranżacji pomieszczeń pozwala na wykreowanie w pokoju lub salonie prawdziwej krainy łagodności, w której będziemy chętnie przebywać i regenerować siły po całym dniu pracy. - Dzięki przyjaznym odcieniom tej barwy, dostępnym w systemie kolorowania Śnieżka, we własnym domu poczujemy się niczym na pachnącej naturą łące, a nasze myśli wypełni spokój, poczucie zaufania i bezpieczeństwa - tłumaczy architekt Maja Wites.

Niebieski - symbol wolności

W kolorze niebieskim, przywołującym na myśl barwę niczym nieograniczonego, otwartego nieba lub bezkresnego oceanu, kryje się poczucie wolności. Chętnie sięgają po niego osoby poszukujące harmonii,  ponieważ głębia niebieskiego uspokaja umysł i wzmacnia koncentrację. Ta czysta barwa rozjaśnia myśli  i sprzyja edukacji, dlatego może być wykorzystywana w pomieszczeniach, gdzie pracujemy bądź uczymy  się. Niebieski dobrze służy również pomysłowości i poszerzaniu horyzontów. Ściany w tym kolorze dobrze wypadają w zestawieniu z szarościami, które są neutralne.

Kolory mają dużą moc ­– mogą zarówno uspokajać, jak i pobudzać, subtelnie stymulując nawet najgłębsze emocje. Każda z barw w nieco inny sposób potrafi odzwierciedlić często odmienne uczucia, odpowiednio je podkreślając lub też wyciszając. Podświadomie możemy preferować te barwy, które lepiej oddają nasze marzenia, stan ducha czy też chwilowy nastrój. Towarzyszące nam na co dzień kolory warto dobierać tak, aby tworzyły w pełni przyjazne otoczenie.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

RedPen

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Za 7 dni:
XXVIII edycja festiwalu Sounds of the Dolomites w górach Trentino we Włoszech
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »