Technologie » Komputery

Grafika za pomocą tabletu

W życiu każdego grafika przychodzi moment, gdy pora spróbować czegoś nowego. Znudziło Cię już ciągłe tworzenie elementów w programach graficznych narzucających Ci wybieranie form spośród określonych szablonów?

Chcesz spróbować czegoś nowego, co pomoże Ci nabyć dodatkowych umiejętności w projektowaniu graficznych i podniesie jakość estetyczną Twoich prac? Tablet graficzny to bardzo wdzięczne urządzenie w rękach każdego profesjonalnego grafika. Dzięki temu urządzeniu możliwe jest rysowanie odręczne elementów i przenoszenia ich do baz komputerowych, gdzie mogą być poddawane dalszym obróbkom. Tablet graficzny posiada różne formaty.

Najlepiej pracować na mniejszych formatach, ponieważ praca jest wtedy precyzyjna i dokładna. Dzięki pracy na tablecie graficznym Twoja kreska zachowuje swoją specyficzną wartość, niepodrabialną i nieporównywalną z innymi. Tablet jest wydatkiem dosyć kosztownym, zważywszy na zarobki i potrzeby młodych grafików pobierających nauki w artystycznych szkołach. Cena najtańszego tabletu o formacie planszy A4 wynosi niecałe 300 złotych. Tablet doskonale nadaje się do pracy przy tworzeniu postaci animowanych, ilustracji do książek dla dzieci lub odręcznych animacji, które później są przerabiane metodą poklatkową w komputerze.

Tablet w połączeniu z manualnymi zdolnościami grafika zamkniętymi w zdolnościach rąk i intelektu oraz połączeniu z zasobami świata elektroniki daje szerokie pole do popisu w dziedzinie projektowania. Nie warto lekceważyć tego zjawiska, bo coraz częściej jest ono wykorzystywane w świecie grafiki komputerowej. Więcej na ten temat tutaj.  Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

sanduciorbas

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »