Dom » Wnętrza

Granitowa komora – co warto o niej wiedzieć?

Zakup zlewozmywaka granitowego wiąże się z ważną decyzją podejmowaną na początku – ile komór wybrać? Wybór z pozoru błahy, jednak podczas użytkowania wychodzą na jaw wszystkie wady niewłaściwego zakupu. Czym warto się kierować przy decydowaniu o ilości komór odpowiedniego zlewozmywaka?

Przy wyborze wielkości zlewozmywaka istnieją trzy podstawowe opcje, z jakich można skorzystać.

1. Zlewozmywak granitowy jednokomorowy

2. Zlewozmywak granitowy dwukomorowy

3. Zlewozmywak granitowy 1,5 komorowy

Każda z nich posiada swoje zalety. Wady również, ale w przypadku, gdy nie dostosujesz zakupu do potrzeb. Warto zastanowić się nad cechami każdego z nich.

1. Zlewozmywak granitowy jednokomorowy - dobry wybór samotnika

Zlewozmywaki kuchenne 1-komorowe stanowią standardowe wyposażenie każdego, niedużego mieszkania z małą kuchnią w którym żyją nie więcej niż dwie osoby. Wybór zdecydowanie najprostszy: miejsce do zmywania - odnotowane. Pojemność - optymalna. Możliwość zakupu w komplecie z ociekaczem - jak najbardziej. Właśnie ociekacz stanowi clou jednokomorowego zlewozmywaka, ponieważ przy zakupie większych dołączenie ociekacza często bywa niemożliwe. A w tym przypadku w zestawie znajduje się miejsce na suszarkę lub na pokrojone warzywa.

Dlaczego to dobry wybór superbohatera? Superbohaterowie zwykle działają w pojedynkę - taki zlewozmywak stanowi doskonały wybór dla osoby mieszkającej w kawalerce lub małym mieszkaniu.

Zaleta dla użytkownika o niewielkich potrzebach stanie się wadą dla kilku osób używających tego zlewozmywaka - stanie się on zwyczajnie zbyt mały.

2. Zlewozmywak granitowy dwukomorowy - idziemy w ilość

Taki rodzaj zlewozmywaka charakteryzuje się przede wszystkim pojemnością.

Kto powinien się na niego zdecydować? Osoba, która uwielbia gotowanie. Zmywanie może uwielbiać mniej, jednak stanowi ono nieunikniony element przygotowywania potraw. Dużo potraw = dużo zmywania. Dlatego dobrze mieć miejsce na nieumyte jeszcze naczynia. Zlewozmywak taki wpasuje się idealnie w miejsce, w którym żyje rodzina z dziećmi - dzięki temu naczynia nie muszą tłoczyć się w jednej komorze i zawsze zostanie miejsce na inne, kuchenne przedsięwzięcia. Zlewozmywak dwukomorowy stanowi najczęstszy zakup klientów udających się do dystrybutorów granitowych zlewów kuchennych.

Minus tego zmywaka stanowi częsty brak możliwości dołączenia ociekacza.

Zlewozmywak 1,5 komorowy - optimum dla każdego

Nie jest to ani zlewozmywak jedno, ani dwukomorowy. Posiada jedną normalną komorę, natomiast druga jest dużo mniejsza. Pytanie, do czego może służyć?

Mniejsza komora nadaje się świetnie do rozmrażania zamrożonych produktów czy mycia warzyw albo owoców, kiedy większą zajmują naczynia. Umożliwia to jednoczesną pracę dwóch osób, lub jednoczesne zmywanie i przygotowywanie jedzenia.

Taki zlewozmywak stanowi świetny wybór zarówno dla jednego człowieka jak i wielu osób zamieszkujących jedno lokum. Mniejszej ich liczbie wystarczy jedna komora i docenią oni drugą, jako wariant podczas intensywnego gotowania. Przy większej ilości mieszkańców, każdy z nich otrzyma swoje miejsce do zmywania.

Do zalet, jak w przypadku zlewozmywaków jednokomorowych, można zaliczyć możliwość zakupu tego zlewu wraz z ociekaczem.

Wszystkie te zlewozmywaki posiadają istotną cechę, dzięki której użytkowanie ich staje się dużo przyjemniejsze - wykonano je z granitu. Dzięki temu czyszczenie ich nie sprawia żadnych problemów, natomiast postawienie gorącego garnka nie zniszczy zlewozmywaka, ze względu na jego wysoką odporność. Jeżeli chcesz wiedzieć więcej o zaletach takich zlewozmywaków, kliknij TUTAJ.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

m.demianiuk

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »