Dom » Budownictwo

Grupy podmieszania firmy Taconova do rozdzielaczy obiegów grzewczych

Grupy podmieszania firmy Taconova do rozdzielaczy obiegów grzewczych
Zobacz więcej zdjęć »
Ogrzewanie płaszczyznowe to jedna z głównych kompetencji firmy Taconova. Szeroka oferta producenta obejmuje optymalnie dopasowane komponenty, zapewniające efektywną pracę systemu. Należą do nich grupy podmieszania, które zasilają rozdzielacze obiegów grzewczych wymaganym strumieniem objętości.

Jednocześnie regulują i kontrolują temperaturę na zasilaniu.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

 

Rozwiązanie firmy Taconova dostępne jest w dwóch wersjach. Model Universal to elastyczna i kompaktowa grupa pompowa do bezpośredniego montażu na różnego typu rozdzie­laczach. Druga grupa podmieszania TacoSys przeznaczona jest wyłącznie do instalacji z rozdzielaczami z serii TacoSys. Obie wersje wyposażone są w wysokowydajną pompę TacoFlow2 Adapt i zewnętrzny ogranicznik temperatury.

 

Korzyści dla instalatora i użytkownika systemu

Grupy podmieszania firmy Taconova sprawdzą się zwłaszcza wtedy, gdy chcemy uniknąć instalacji dru­giego, kosztownego, niskotempera­turowego orurowania od kotła do roz­dzielacza ogrzewania podłogowego. Dodatkowo odpada w tym przypadku rozdzielacz kotłowy i zawór mieszają­cy do obiegu podłogowego w central­nym pomieszczeniu technicznym. Jeżeli grupę podmieszania montujemy bezpośrednio w mieszkaniu, przy rozdzielaczu obiegów grzewczych, to w każdym mieszkaniu możliwa jest zdecentralizowana regulacja, w zależności od indywidualnych potrzeb użytkownika oraz materiału, którym pokryta jest podłoga. Gwarantuje to poszczególnym lokatorom optymalny komfort cieplny we wszystkich pomieszczeniach. Zintegrowany ogranicznik temperatury zapewnia bezpieczną pracę instalacji. Grupa podmieszania stanowi doskonały element uzupełniający do rozdzielaczy obiegów grzewczych, umoż­liwiający zintegrowanie ogrzewania podłogowego i grzejnikowego w jed­nym systemie.

 

Sposób działania i regulacja

Grupy podmieszania Taconova wyposażone są w zintegrowany termostatyczny zawór mieszający NovaMix Value. Dzięki niemu pożądana tem­peratura na zasilaniu może zostać wstępnie ustawiona na rozdzielaczu obiegów grzewczych, a następnie wyregulowana. Prace nastawcze wykonujemy przy pracującej pompie cyrkulacyjnej. Wszystkie zawory w obiegu grzew­czym muszą być wtedy całkowicie otwarte. Pompa wyłącza się automatycznie, gdy temperatura medium przekracza  50°C.

 Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

brandpromotions

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »