Dom » Nieruchomość

Hall of Fame dla Panattoni i realizacji BTS firmy Amazon w Gliwicach

Hall of Fame dla Panattoni i realizacji BTS firmy Amazon w Gliwicach
Zobacz więcej zdjęć »
Panattoni, lider rynku nieruchomości przemysłowych w Europie, z kolejną nagrodą. Rekordowy BTS dewelopera dla firmy Amazon w Gliwicach o powierzchni 210 000 m kw. i czterech kondygnacjach uznany została za najlepszą realizację magazynową (Best Warehouse Development) w Europie Środkowo-Wschodniej.

 

Była to piąta edycja konkursu HOF Awards magazynu CIJ.

Trwa właśnie piąta edycja HOF Awards magazynu CIJ. W dniach 26 maja - 29 maja 2020 podczas wyjątkowo zorganizowanych w tym roku webinariów, zwycięskie projekty w konkursie CIJ Awards walczą o bycie najlepszymi spośród najlepszych - Hall of Fame. Do tegorocznego wydarzenia zgłoszono projekty z Czech, Węgier, Polski, Rumunii, Serbii i Słowacji. Zwycięzcą w kategorii Best Warehouse Development w Europie Środkowo-Wschodniej został zrealizowany przez Panattoni BTS w Gliwicach dla firmy Amazon.

Zwycięzca zwycięzców. Inwestycja w Gliwicach jest już ósmym projektem przygotowanym przez Panattoni dla firmy Amazon. Zbudowany w formule BTS obiekt ma 317 m długości, 182 m szerokości i 26,7 m wysokości. Oprócz ogromnej powierzchni - 210 000 m kw. (w tym 7 500 m kw. na biura) – budynek ma też 4 funkcjonalne kondygnacje wyposażone w najnowocześniejsze rozwiązania. Są niezwykle pomocne w obsłudze szybko rozwijającego się rynku e-commerce. Technologia Amazon Robotics, przy wykorzystaniu 3 900 robotów transportowych, pomaga składować produkty na półkach i kompletować zamówienia. Takie rozwiązanie pozwala nie tylko na znaczące zwiększenie przestrzeni magazynowej, ale również ograniczenie czasu realizacji wysyłek. Centrum w Gliwicach jest największym budynkiem firmy Amazon w Polsce, wykorzystującym tę technologię

Jak komentuje Marek Dobrzycki, Managing Director w Panattoni: - „Gliwicka inwestycja Panattoni dla firmy Amazon jest wyjątkowa pod każdym względem. Jej realizacja była dla nas ogromnym wyzwaniem organizacyjnym i logistycznym. Mam nadzieję, że kolejny raz udało się nam dowieść, że jesteśmy odpowiednim partnerem do dostarczania najbardziej skomplikowanych projektów, czego dowodem może być również nagroda Best Warehouse Development w konkursie HOF Awards.

Przygotowany przez Panattoni budynek został również wyposażony w inteligentny system zarządzania (BMS) oraz czujniki ruchu w różnych sekcjach. Zalety obiektu nie ograniczają się przy tym do jego wielkości i zakresu funkcjonalności, ale obejmują także przestrzeganie najsurowszych norm środowiskowych. Budynek przeszedł proces certyfikacji środowiskowej z wykorzystaniem metodologii BREEAM, uzyskując ocenę Very Good. Funkcje, które umożliwiły otrzymanie certyfikatu, obejmują m.in. systemy ograniczające zużycie wody do minimum oraz oświetlenie LED. Jak dodaje Dobrzycki: „Doświadczenie przy tego typu projektach przyczyniło się do nowej strategii Panattoni - Go Earthwise i realizacji koncepcji zrównoważonego rozwoju. Stworzyliśmy nowy standard parków magazynowych w Europie, minimalizując oddziaływanie inwestycji na środowisko naturalne. Rozwiązań, które wprowadziliśmy jest wiele - nowy wygląd fasad, podwyższona izolacyjność i szczelność ścian, a także dachów, czy dbałość o well-being osób pracujących na terenie parków i etyka gruntów, czego konsekwencją jest standardowa certyfikacja BREEAM wszystkich nowopowstających obiektów w ramach parków Panattoni, teraz na poziomie Very Good”

Nagrody HOF 2020 przyciągną ponad 800 profesjonalistów z branży nieruchomości z całego regionu, w których udział biorą najbardziej wpływowe firmy oraz liderzy działający na rynku. Nagrody HOF są rezultatem najdłużej trwającej tradycji wyróżniania nieruchomości w Europie Środkowo-Wschodniej - CIJ Awards. Pierwsza edycja tego konkursu odbyła się w 2001 r i obecnie obejmuje Czechy, Polskę, Węgry, Rumunię, Serbię / SEE i Słowację.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

konkretpr

Komentarze (1)

  • avatar
    ~BTS ARMY 2020-05-27 16:53:16

    BTS to mój UBand w kpopie. BTS to kpopowy zespół a nie firma!!! ARMYs nie dajcie się nabrać.


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »