Firma » Reklama

Havas Media Group – wyspecjalizowana komunikacja w mediach

Havas Media Group – wyspecjalizowana komunikacja w mediach
Zobacz więcej zdjęć »
Zarówno polski, jak i światowy rynek agencji reklamowych zajmujących się komunikacją oraz szeroko rozumianym marketingiem ulega coraz silniejszej konsolidacji, co nie jest jednak zjawiskiem zupełnie nowym.
Proces koncentracji i synergii agencji w grupy to przede wszystkim rozwiązanie niezwykle efektywne, pozwalające w sposób komplementarny otoczyć klienta wszechstronną i optymalną opieką z zakresu marketingu i komunikacji w mediach. Takiej zasadzie hołduje Havas Media Group, wiodąca światowa grupa komunikacji mediowej.

Havas Media Group to jedna z największych na rynku i najszybciej rozwijających się grup medialnych, której początki sięgają 1999 roku, kiedy to w wyniku fuzji dwóch agencji - Media Planning oraz Mediapolis, powstała Media Planning Group (MPG). Obecnie Havas Media Group działa na 126 światowych rynkach mediów, w tym również w Polsce.


Havas Media Group, z polską siedzibą w Warszawie, tworzy profesjonalną strukturę złożoną z niezależnych domów mediowych - Havas Media, Arena oraz agencji Havas Sports & Entertainment. Pozwala to dostarczyć klientom kompleksowe usługi marketingowe przy użyciu całego wachlarza narzędzi promocji. Takie rozwiązanie w pełni zaspokaja wszelkie potrzeby klientów, dostarczając im faktyczną zamawianą wartość w obszarze mediów tradycyjnych, digital, branded content oraz marketingu sportowego i experiential.


- Nasze firmy znajdują się na wyjątkowym etapie rozwoju, a nasza elastyczność i silna koncentracja na obszarze nowych mediów powodują, iż dostarczamy unikatową, nowoczesną ofertę naszym klientom - rekomenduje Małgorzata Węgierek, CEO Havas Media Group w Polsce.

Agencje Havas Media, Arena i Havas Sports & Entertainment w swych działaniach wykorzystują profesjonalną wiedzę wyspecjalizowanych jednostek rozwijanych przez Havas Media Group takich, jak:


Artemis (globalna sieć zarządzania danymi) - jest to system, który zbiera i analizuje dane z kampanii reklamowych, koncentrując się przede wszystkim na użytkowniku i jego decyzjach. Zebranie potrzebnych informacji pozwala w skuteczny sposób optymalizować kampanie w różnych kanałach i czasie, skupiając się na ich atrybucji.
Mobext (agencja mobile marketingu) - działania agencji skupiają się przede wszystkim na zwiększaniu roli mobile w strategii konkretnej marki poprzez przygotowanie jej obecności na wielu ekranach, projektowanie interakcji i user experience, wdrażanie rozwiązań m-commerce oraz tworzenie aplikacji natywnych dla każdej platformy.
Socialyse (media społecznościowe) - wykorzystuje dane do analizy zachowań użytkowników oraz pomiaru rezultatów. Działania podejmowane przez Socialyse obejmują: przygotowanie strategii działań w mediach społecznościowych, community management, monitoring wzmianek, analizy/insighty społeczności, tworzenie contentu, SEO społecznościowe, marketing mobilny, a także współpracę z blogerami.
Affiperf - jest to globalne narzędzie zakupowe Havas przeznaczone do zarządzania kampaniami Real Time Biding (RTB) z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii do analizy danych. Affiperf prowadzi swe biura w Paryżu, Nowym Jorku, Londynie, Madrycie, Meksyku i Hong Kongu. W pozostałych ponad 50 państwach operacje koordynowane są z centralnej siedziby w Paryżu.


W Havas Media Group za dostarczanie grupie docelowej wartościowych, potrzebnych treści, które nie zawierają w sobie bezpośredniej reklamy produktu, czyli za tzw. content marketing, są odpowiedzialne agencje Havas Sports & Entertainment, Cake, Havas Hospitality oraz Havas Productions.


Struktura stworzona przez Havas Media Group idealnie koresponduje ze zmieniającymi się trendami oraz potrzebami klientów, dostarczając optymalnych rozwiązań oraz stosując zintegrowane i strategiczne podejście do każdego projektu zarówno w tradycyjnym, jak i innowacyjnym kanale medialnym.


Z uwagi na dynamicznie postępującą cyfryzację oraz szybki rozwój urządzeń mobilnych, skorzystanie z oferty domu mediowego wydaje się obecnie najbardziej racjonalnym wyborem w celu tworzenia skutecznych strategii komunikacyjnych i marketingowych, które będą odpowiadały wymogom stawianym przez energicznie zmieniającą się sytuację na rynku.


Więcej informacji na: www.havasmedia.pl


Źródło: www.havasmedia.pl
http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/malgorzata-wegierek-i-renata-wasiak-za-jacka-dziecielaka-na-czele-havas-media-groupRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Robertos

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »