Kobieta, zdrowie, uroda » Medycyna

Healthnomic pozyskał nowego inwestora oraz partnera biznesowego, JR Holding ASI

Healthnomic S.A., firma z branży medtech, specjalizująca się w zdalnej diagnostyce oraz rozwoju autorskiej platformy telemedycznej, pozyskała 1,1 mln zł w ramach trzeciej rundy finansowania.

Healthnomic S.A., firma z branży medtech, specjalizująca się w zdalnej diagnostyce oraz rozwoju autorskiej platformy telemedycznej, pozyskała 1,1 mln zł w ramach trzeciej rundy finansowania. Nowym inwestorem w Spółce został JR Holding ASI, podmiot inwestycyjny założony i zarządzany przez Januarego Ciszewskiego, znanego inwestora giełdowego. Pozyskane środki Spółka zamierza przeznaczyć na komercjalizację wynalazku SnoreOff oraz finansowanie pozostałych projektów badawczo-rozwojowych Healthnomic. Oprócz inwestora Spółka pozyskała znaczącego partnera biznesowego, który również zaangażuje się w rozwój działalności operacyjnej Healhnomic.

Celem Spółki jest obsługa procesu diagnostyki i leczenia przy pomocy takich urządzeń jak EPAP, poligraf, Holter EKG, wielofunkcyjna opaska medyczna oraz innych nowoczesnych metod leczenia opartych na algorytmach sztucznej inteligencji. Pełen proces będzie zarządzany zdalnie dzięki autorskiemu środowisku telemedycznemu OmniHealth, z którym kompatybilne będą zarówno urządzenia diagnostyczne jak i terapeutyczne. Pozwoli on na w pełni zdalne zarządzanie procesem badań oraz późniejszego leczenia.

- Pozyskanie finansowania oraz tak ważnego inwestora jak JR Holding pozwoli nam istotnie przyspieszyć rozwój działalności operacyjnej oraz nasze projekty R&D. Intensywnie przygotowujemy się do wprowadzenia na rynek naszego wynalazku SnoreOff, jedynego urządzenia do leczenia objawów chrapania wykorzystującego innowacyjny zawór Tesli. Środki dadzą nam również możliwość przyspieszyć prace nad opracowaniem i certyfikacja autorskiego poligrafu, który wzbogaci naszą ofertę diagnostyczną. Oprócz kapitału JR Holding zamierza również zaangażować się operacyjnie w naszą Spółki oferując pomoc w komercjalizacji naszych rozwiązań – informuje Natasza Wysocka, COO Healthnomic.

JR Holding ASI to notowana od 2012 r. na rynku NewConnect spółka, koncentrująca się na działalności inwestycyjnej i zaangażowaniu w firmy z branż: cyfrowego biznesu, odnawialnych źródeł energii, gier komputerowych, medycznej, biotechnologicznej i nowoczesnych mediów. Założycielem oraz prezesem Zarządu JR Holding jest January Ciszewski, znany inwestor giełdowy posiadający w portfelu kilkadziesiąt podmiotów notowanych lub zmierzających na NewConnect. W portfelu JR Holding ASI znajdują się m.in. Columbus Energy, Berg Holding, One More Level, All In! Games, czy MedCamp.

- Spółka posiadająca tak nowoczesne rozwiązania w szybko rosnącej branży telemedycyny dobrze pasuje do naszego portfela. Tego rodzaju usługi są światowym trendem i jesteśmy przekonani o wysokim potencjale rozwoju Healthnomic. Zespół spółki tworzy unikalne połączenie wiedzy, umiejętności i doświadczeń medycznych, co w mojej ocenie, przełoży się na sukces tego przedsiębiorstwa. Jest to kolejna inwestycja, która wpisuje się w naszą strategię inwestycyjną – deklaruje January Ciszewski, Prezes Zarządu JR HOLDING ASI S.A. Plany rozwoju Healthnomic zakładają regularny rozwój oferty diagnostycznej oraz terapeutycznej w zakresie chorób cywilizacyjnych, przede wszystkim chorób układu krążenia, przewlekłej obturacyjnej choroby płuc oraz innych chorób związanych z układem oddechowym. Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Franciszek Szukała

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »