Kultura, sztuka » Kultura

Henryka Krzywonos i Krzysztof Strycharski | EMPIK MANUFAKTURA

Henryka Krzywonos i Krzysztof Strycharski | EMPIK MANUFAKTURA
Zobacz więcej zdjęć »
Henryka Krzywonos i Krzysztof Strycharski opowiedzą o nowej książce.

Jakie to uczucie mieć żonę, która jest najbardziej znanym kierowcą tramwaju i jednocześnie staje się jedną z czołowych postaci solidarnościowej opozycji? Na to pytanie wyczerpująco odpowiada mąż Henryki Krzywonos, Krzysztof Strycharski, w książce „Moja żona tramwajarka”. Oboje spotkają się z czytelnikami 9 kwietnia w salonie Empik Manufaktura.


Poznali się w 1987 roku. On – właściciel warzywniaka i żuka, lat 23. Ona – słynna na całą Polskę tramwajarka, sygnatariuszka Porozumień Sierpniowych, lat 34. Poprosiła go o pomoc w przewiezieniu mebli. Los chciał, że trzy miesiące później byli już po ślubie. Sześć lat później mieli pod opieką dwanaścioro dzieci w swoim rodzinnym domu dziecka. Gdy się usamodzielniły, ona wróciła do polityki i... znów jest jedną z najbardziej charakterystycznych postaci opozycji.


Książka Krzysztofa Strycharskiego opowiada o wspólnym życiu, wielkiej polityce stale w nim obecnej oraz o mierzeniu się z dziedzictwem „Solidarności”. W wydawnictwie poruszone zostały również wątki rodzinne, radości przeplatane smutniejszymi chwilami. W opowieści pojawia się szereg postaci, które Henryka Krzywonos spotkała na swojej drodze: od Anny Walentynowicz i Jacka Kuronia, przez Marię Kaczyńską, Jolantę Kwaśniewską i Lecha Wałęsę, po Agatę Młynarską i Zbigniewa Wodeckiego. Podczas wtorkowej rozmowy na pewno nie zabraknie wielu anegdot związanych z barwnymi historiami tego małżeństwa.


Henryka Krzywonos-Strycharska, Krzysztof Strycharski

9 kwietnia, godz. 18:30

Empik Manufaktura, Łódź, ul. Karskiego 5Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

BusinessandCulture

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »