Rozrywka i wypoczynek » Turystyka

Hervé Couturier nowym wiceprezesem ds. rozwoju w firmie Amadeus

Couturier, były wiceprezes grupy technologicznej SAP, został wiceprezesem ds. rozwoju firmy Amadeus, zastępując Jean-Paula Hamona pełniącego funkcję dyrektora działu przez 20 lat.

Amadeus, wiodący partner technologiczny i dostawca usług przetwarzania danych dla światowej branży turystycznej, mianował byłego wiceprezesa firmy SAP, Hervé Couturiera, na stanowisko wiceprezesa ds. rozwoju w firmie Amadeus. Couturier zastąpił Jean-Paula Hamona, który przechodzi na emeryturę po ponad dwóch dekadach na stanowisku dyrektora ds. rozwoju firmy Amadeus.

Hervé Couturier, posiadający około 25-letnie międzynarodowe doświadczenie z zakresu rozwoju oprogramowania zdobyte podczas pełnienia ważnych funkcji w firmie SAP, IBM i Business Objects, będzie kierował silną organizacją działającą na rzecz rozwoju oprogramowania Amadeus, która zatrudnia ponad 4500 osób we wszystkich 15 oddziałach na świecie.

- Cieszę się, że dołączyłem do zespołu Amadeus. Moim celem jest dalsze przekraczanie granic innowacyjności przy jednoczesnym zachowaniu pozycji Amadeus jako lidera technologicznego, dostarczającego klientom takie wartości, jak innowacyjność i doskonałość, które stanowią kluczowe czynniki w kontynuacji sukcesu firmy - mówi Hervé Couturier, wiceprezes ds. rozwoju Amadeus.

- Hervé posiada bogatą wiedzę dotyczącą rozwoju oprogramowania, w tym strategii produktów, planowania i realizacji, w połączeniu z niezwykle okazałą listą osiągnięć w zakresie integracji nowych przedsięwzięć i kierowania rozwojem portfolio kompleksowych rozwiązań. Cieszę się, że mogę powitać go w zespole Amadeus i czekam na możliwość bliskiej współpracy z nim - komentuje Luis Maroto, prezes i dyrektor generalny firmy Amadeus.

- Jednocześnie chciałbym wyrazić moją szczerą wdzięczność i podziękowanie dla Jean-Paula za fantastyczną pracę na stanowisku dyrektora ds. rozwoju firmy Amadeus, którą wykonywał przez ostatnie dwie dekady. Jean-Paul nadzorował wiele pionierskich przedsięwzięć Amadeus na całym świecie, a także w dużej mierze przyczynił się do naszej obecnej pozycji na świecie. Życzymy mu długiej i szczęśliwej emerytury - dodaje Luis Maroto.

W 2011 roku Amadeus znalazł się na pierwszym miejscu w Europie pod względem inwestycji w obszar R&D - w kategorii usług komputerowych oraz w sektorze podróży i turystyki. Doroczny raport Komisji Europejskiej „2011 EU Industrial R&D Investment Scoreboard" prezentuje 1000 największych europejskich firm, które w 2010 roku dokonały największych inwestycji w badania i rozwój. Ranking opracowano na podstawie wartości wszystkich przeprowadzonych inwestycji.

W 2011 roku Amadeus zainwestował ponad 340 mln euro, stanowiących około 12,7% skonsolidowanych przychodów. Innowacyjność jest jednym z najważniejszych czynników decydujących o postępie i rozwoju Amadeus, który pozwolił firmie osiągnąć silną pozycję konkurencyjną na rynku - od 2004 roku łączna wartość inwestycji firmy wynosi ponad 2 mld euro, co wynika z regularnego inwestowania na przestrzeni każdego roku. Amadeus posiada piętnaście centrów badawczo-rozwojowych na całym świecie (w Nicei, Londynie, Sydney, Antwerpii, Akwizgranie, Frankfurcie, Bostonie, Miami, Toronto, Strasburgu, Tucson, Bangalore, Bogocie, Warszawie i Bangkoku), w których obecnie pracuje ponad 4500 osób.

Hervé Couturier dołączył do firmy Amadeus 1 maja 2012 roku, zaś oficjalnie przejął obowiązki Jean-Paula Hamona 2 lipca 2012 roku - po zakończeniu okresu wdrażania.

***

Informacje o firmie Amadeus

Amadeus to wiodący dostawca zaawansowanych rozwiązań technologicznych i usług przetwarzania danych dla światowej branży turystycznej.

Docelowe grupy klientów firmy to dostawcy usług turystycznych (np. linie lotnicze, hotele, przewoźnicy kolejowi, przewoźnicy promowi), sprzedawcy usług turystycznych (biura podróży, w tym online) i odbiorcy (firmy jak i turyści indywidualni).

Amadeus opiera swoją działalność na modelu biznesowym bazującym na transakcjach. W 2011 roku system Amadeus przetworzył niemal 950 milionów transakcji.

Amadeus ma swoje placówki w Madrycie (siedziba główna firmy), Nicei (dział rozwoju) i Erding (dział operacyjny - centrum przetwarzania danych) oraz biura regionalne w Miami, Buenos Aires, Bangkoku i Dubaju. Firma Amadeus świadczy usługi dla klientów za pośrednictwem 73 Lokalnych Organizacji Handlowych Amadeus obejmujących swoją działalnością 195 krajów.

Spółka jest notowana na giełdach w Madrycie, Barcelonie, Bilbao i Walencji pod symbolem „AMS.MC". W 2011 roku firma odnotowała zysk w wysokości 2,712 mln euro oraz EBITDA w wysokości 1,039 mln euro. Amadeus zatrudnia na całym świecie około 10 000 pracowników, reprezentujących 123 narodowości.

Więcej informacji o firmie Amadeus można znaleźć na stronie internetowej www.amadeus.com.pl

Więcej informacji na temat działań firmy Amadeus w zakresie finansów i inwestycji można znaleźć na stronie www.investors.amadeus.com

Kontakt dla mediów

Dorota Kaźmierska
Wicedyrektor
Sigma International (Poland) LTD
tel: +48 22 628 04 88, 628 05 93
e-mail: dorota.kazmierska@sigma.com.pl
www.sigma.com.pl

Elżbieta Więckiewicz
Account Manager
Dział Nowych Technologii
Sigma International (Poland) LTD
tel: +48 22 628 04 88, 628 05 93
e-mail: elzbieta.wieckiewicz@sigma.com.pl
www.sigma.com.pl

Ilona Tyczyńska
Junior Account Manager
Dział Nowych Technologii
Sigma International (Poland) LTD
tel: +48 22 628 04 88, 628 05 93
e-mail: ilona.tyczynska@sigma.com.pl
www.sigma.com.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

EW

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Za 3 dni:
XXVIII edycja festiwalu Sounds of the Dolomites w górach Trentino we Włoszech
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »