Rozrywka i wypoczynek » Rozrywka

Historia dla najmłodszych i andrzejkowe zabawy, czyli listopadowy Port Łódź Junior

Historia dla najmłodszych i andrzejkowe zabawy, czyli listopadowy Port Łódź Junior
Zobacz więcej zdjęć »
Jak wyglądało życie w starożytnym Rzymie i kim był król Popiel? Czy dinozaury i ludzie mogli się spotkać? Na te pytania odpowiedzą animatorzy Portu Łódź Junior, którzy podczas listopadowych zajęć zaproszą najmłodszych do wspólnego odkrywania historii.

Kiedy świat był jeszcze dzieckiem

O tym, jak powstał świat najmłodsi goście Portu Łódź Junior dowiedzą się na początku listopada (2-9.11). Podczas zabaw plastycznych dzieci przedstawią swoją wizję wszechświata, a gra „Gwiazdki i księżyc” pozwoli im rozwijać się ruchowo. Nie zabraknie także dyskusji na temat wizji powstania Ziemi, prezentowanych przez przedstawicieli różnych kultur. Do Portu Łódź Junior zawitają także dinozaury i jaskiniowcy. To dzięki nim najmłodsi nauczą się wyrabiać pierwsze narzędzia produkowane przez człowieka
i zagrają w berka z prastarymi gadami.

 

Junior i starożytność

W dniach 10-15 listopada dzieci przeniosą się w czasy starożytnych Egipcjan, Greków
i Rzymian, poznają zasady budowania piramid i stworzą królewski strój dla Kleopatry. Wraz z animatorami zagrają też w „Mumię” i udekorują makietę konia trojańskiego. Podczas listopadowych zajęć najmłodsi zapoznają się z różnymi rodzajami greckich oraz rzymskich kalendarzy i spróbują odpowiedzieć na pytanie: Jakie cechy powinien posiadać prawdziwy władca? Ostatnie zadanie ułatwią im rozmowy na temat Juliusza Cezara. Nie zabraknie także typowo polskich elementów: tworzenia narodowej flagi, quizu na temat znajomości rodzimych symboli, nauki hymnu czy wirtualnej wędrówki po stolicy.
A wszystko to z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

 

Co powinien wiedzieć każdy Polak?

Od 16 do 23 listopada w Porcie Łódź Junior zapanują polskie koronowane głowy. Najmłodsi przeniosą się w czasy królów i księżniczek i wspólnie narysują swój wymarzony zamek. Stworzą także kodeks rycerskiego postępowania i wykonają koronę godną niejednego monarchy. Wraz z animatorami poznają także polskie legendy i podania, dzięki którym dowiedzą się, kim była Balladyna, jakie znaczenie miały dla niej maliny
i dlaczego król Popiel nie przepadał za myszami. Najmłodsi przeniosą się także w różne zakątki Polski i poznają znaczenie takich słów, jak „papucie” i „ciapy”.

 

Taneczny listopad

Koniec listopada (24-30.11) upłynie w Porcie Łódź pod znakiem obchodów Światowego Dnia Tańca i przygotowań do Andrzejek. Obowiązkowym punktem programu będą wspólny taniec przy kultowej Makarenie oraz lanie andrzejkowego wosku. Nie zabraknie  także nauki popularnej zumby i zabawy „Gorące krzesełka”. Animatorzy przygotują także kącik, w którym dzieci poznają tradycyjne polskie wróżby.

 

Bezpłatna sala zabaw Port Łódź Junior czeka na najmłodszych od poniedziałku do piątku w godz. 12.00-20.00 i w weekendy w godz. 10.00-20.00. W dniu 10 listopada (poniedziałek) Port Łódź Junior będzie wyjątkowo czynny od godz. 10.00.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Maria Szwed

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »