Kultura, sztuka » Kultura

Historie wokół życia Kazimierza Kutza w Katowicach

Z myślą o pasjonatach kina w Empiku rusza nowy cykl spotkań pod nazwą „Plan totalny”. Pierwszy panel dyskusyjny poświęcony będzie Kazimierzowi Kutzowi – wybitnemu reżyserowi i scenarzyście, którego artystyczny dorobek ukształtował dzisiejszy wizerunek Śląska.

Z myślą o pasjonatach kina w Empiku rusza nowy cykl spotkań pod nazwą Plan totalny”. Pierwszy panel dyskusyjny poświęcony będzie Kazimierzowi Kutzowi – wybitnemu reżyserowi i scenarzyście, którego artystyczny dorobek ukształtował dzisiejszy wizerunek Śląska.


Postać, której na Śląsku nie trzeba nikomu przedstawiać. Ikona świata filmu, a także były członek parlamentu. Dwukrotnie nagrodzony Grand Prix Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych. Wyreżyserował ponad 20 filmów, z czego niemal jedną trzecią poświęcił Górnemu Śląskowi, m.in. „Sól ziemi czarnej”, „Perła w koronie” i „Paciorki jednego różańca” składające się na trylogię śląską. Śląsk Kutza to miejsce, w którym mieszkają hardzi ludzie wyznający proste wartości.


Mówienie, że nie ma ludzi niezastąpionych to bzdura. Kutza nikt nie zastąpi – tak zmarłego pod koniec ubiegłego roku reżysera pożegnał jeden z najwybitniejszych polskich aktorów Daniel Olbrychski. W rozmowie, w której film i życiorys Kazimierza Kutza posłużą za punkt wyjścia do dyskusji na tematy aktualne i ważne uczestniczyć będą: prof. zw. dr hab. Andrzej Gwóźdź (Uniwersytet Śląski) i Mariusz Ciszewski (Silesia Film) a spotkanie poprowadzi Karolina Kostyra (Uniwersytet Śląski).


Plan totalny – spotkania z filmem #1

Życie i twórczość Kazimierza Kutza

8 kwietnia, godz. 18:00

Empik Silesia, ul. Chorzowska 107, Katowice
Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

BusinessandCulture

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »