Dom » Budownictwo

Homo faber czyli narzędzia dawniej i dziś

Homo faber czyli narzędzia dawniej i dziś
Zobacz więcej zdjęć »
Muzeum Archeologiczne we Wrocławiu oraz producent narzędzi ręcznych i elektronarzędzi, firma Stanley Black & Decker, otwierają wystawę poświęconą historii narzędzi użytkowych. Wernisaż już 3 grudnia br.
Muzeum Archeologiczne we Wrocławiu we współpracy z firmą Stanley Black & Decker organizuje wystawę „Homo faber czyli narzędzia dawniej i dziś". Prezentuje ona historię rozwoju podstawowych narzędzi ręcznych będących nierozłącznym elementem życia codziennego oraz pracy człowieka zręcznego, twórcy, majstra, czyli Homo faber. Wystawa będzie otwarta od 3 grudnia 2013 r. do końca marca 2014 r. Wernisaż odbędzie się we wtorek, 3 grudnia o godz. 14.00.

Na wystawie „Homo faber czyli narzędzia dawniej i dziś" poznamy historię narzędzi tworzonych i wykorzystywanych przez człowieka od epoki kamienia po czasy obecne. Konfrontacja zabytków archeologicznych z ich obecnymi odpowiednikami będzie nie tylko interesująca, ale wręcz zaskakująca. Zarówno wtedy, gdy współczesne i dawne przedmioty będą niemal identyczne, jak i wówczas gdy będą różniły się w sposób diametralny. Postęp jakiego dokonał człowiek, tworząc i doskonaląc narzędzia użytkowe na przestrzeni tysiącleci, zobrazują profesjonalne produkty firmy Stanley Black & Decker. Jej eksperci wsparli Muzeum Archeologiczne we Wrocławiu nie tylko użyczając narzędzi, ale także przekazując specjalistyczną wiedzę niezbędną przy organizacji tak przekrojowej wystawy.
„Homo faber czyli narzędzia dawniej i dziś" poruszy zagadnienia wytwarzania narzędzi, a także sposobu ich używania, zwłaszcza w pradziejach. Zorganizowane zostaną stanowiska do samodzielnej obróbki drewna, kości i skóry za pomocą narzędzi krzemiennych. Specjalnie przygotowane filmy instruktażowe pokażą różnorodne techniki użytkowania zrekonstruowane na podstawie znalezisk archeologicznych.
Jako eksponaty na wystawie zostaną wykorzystane zabytki archeologiczne z obszaru Śląska pochodzące głównie ze zbiorów Muzeum Archeologicznego we Wrocławiu, obiekty etnograficzne udostępnione przez Muzeum Narodowe we Wrocławiu oraz najnowsze rodzaje narzędzi i elektronarzędzi marek Stanley i DeWALT.
Muzeum Archeologiczne we Wrocławiu powstało w 1815 r. i jest obecnie jedną z najstarszych tego typu placówek w Europie. Zajmuje się przede wszystkim pozyskiwaniem, opracowywaniem i udostępnianiem zabytków archeologicznych z terenu Śląska.
Stanley Black & Decker jest liderem w dziedzinie innowacji narzędzi ręcznych i elektronarzędzi. Firma posiada w ofercie kilkadziesiąt tysięcy produktów, a marka Stanley kojarzy się z jednymi z najbardziej innowacyjnych i użytecznych narzędzi, jakie kiedykolwiek powstały.

„Homo Faber czyli narzędzia dawniej i dziś"
Wystawa sponsorowana przez firmę Stanley Black & Decker odbywa się w Muzeum Archeologicznym, Oddział Muzeum Miejskiego we Wrocławiu, ul. Cieszyńskiego 9, Arsenał Miejski. Będzie czynna od 3 grudnia 2013 r. do 31 marca 2014 r. w godzinach 3 grudnia od godz. 14.00, później w godzinach 1000 - 1700 (od środy do soboty) i 1000 - 1800 (w niedzielę). Ceny biletów: normalny - 10 zł, ulgowy - 7 zł, rodzinny - 20 zł, czwartki - wstęp wolny.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Effective Public Relations
http://effectivepr.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »