Technologie » Komputery

HP przedstawia pionierski system szybkiego prototypowania 3D

HP przedstawia pionierski system szybkiego prototypowania 3D
Zobacz więcej zdjęć »
Prezentując HP Jet Fusion 3D Printing Solution i podejmując współpracę z takimi partnerami jak Nike i BMW, HP zmierza ku rewolucji w branży prototypowania.

Podczas RAPID, największej konferencji poświęconej tematowi druku 3D, firma HP Inc. przedstawiła pierwszy na świecie gotowy do produkcji, komercyjny system drukowania 3D HP Jet Fusion 3D Printing Solution. Firma postawiła tym samym kolejny krok w procesie wprowadzania na rynek rewolucyjnych rozwiązań w zakresie produkcji.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

 

HP Jet Fusion 3D Printing Solution rewolucjonizuje design, prototypowanie i produkcję. Jednocześnie, jako pierwszy sprzęt, oferuje wyjątkowo wysoką jakość części, do 10 razy szybszy czas drukowania, w cenie o połowę niższej niż umożliwiają to obecnie dostępne drukarki 3D. Dzięki możliwości drukowania części na poziomie indywidualnego voxela (voxel to trójwymiarowy odpowiednik dwuwymiarowego piksela) firma HP jest w stanie zaoferować możliwość dowolnej zmiany właściwości części i zapewnić dopasowanie do potrzeb klientów.

 

Najważniejsze cechy:

Urządzenia HP Jet 3D Printing Solutions, stworzony z myślą o pracowniach projektowych i dostawców usług drukarskich 3D oferują:

 

·         Uproszczony tryb pracy i redukcję kosztów prototypowania

·         Optymalizację kosztu wytwarzania gotowych części

·         Platformę otwartą na innowacyjne materiały oraz oprogramowanie, obniżającą próg adaptacji i umożliwiającą nowe zastosowania w różnych branżach

 

- Nasza platforma drukowania 3D cechuje się wyjątkową możliwością zajmowania się ponad 340 milionami voxeli na sekundę, nie zaś tylko jednym. Daje to naszym partnerom zajmującym się prototypami i produkcją, zdecydowanie większą prędkość budowania, funkcjonalne części i konkretne oszczędności - powiedział Stephen Nigro, dyrektor drukowania 3D w HP. - HP Jet Fusion 3D Printing Solution to niespotykane dotąd w branży połączenie prędkości, jakości i redukcji kosztów. Dzięki temu przedsiębiorcy i producenci mogą kompletnie przedefiniować sposób w jaki dostarczają klientom swoje usługi.

 

Badania i rozwój przewodzą branży

HP Jet Fusion 3D Printing Solution to efekt wykorzystania dziesiątek lat badań i zdobywania specjalistycznej wiedzy w zakresie mechaniki precyzyjnej, mikro przepływów i materiałoznawstwa. Ale żadna firma, nawet z tak ogromną wiedzą, zasięgiem i środkami jak HP, nie jest w stanie samodzielnie zmienić całej branży. Firma HP jest dumna z wkładu i wsparcia udzielonego przez głównych producentów, partnerów rozwoju i partnerów strategicznych, do których zaliczają się Nike, BMW, Autodesk, Jabil, Johnson & Johnson, Materialise, Proto Labs, Shapeways i Siemens.

 

- Nike wprowadza innowacje z myślą o najlepszych sportowcach na świecie. Od kilkunastu lat używamy druku 3D, aby tworzyć obuwie najwyższej jakości. Współpraca z HP umożliwi na przyspieszenie i zwiększenie skali naszych obecnych możliwości. Będziemy mogli zgłębiać nowe metody wytwarzania produktów, które pomogą sportowcom w pełni wykorzystać ich potencjał – powiedział Tom Clarke, President of Innovation, Nike.

 

 - BMW jest pionierem i szybko wdraża innowacyjne technologie w zakresie drukowania przestrzennego, zwłaszcza w celu tworzenia prototypów pojazdów koncepcyjnych. Kierunek, w którym zmierzamy to seryjna produkcja części i dostosowywanie produktów do osobistych potrzeb. W partnerstwie z firmą HP widzimy duży potencjał w zakresie badania nowej technologii drukowania 3D na tak wczesnym etapie. Jako jeden z pierwszych partnerów, mieliśmy okazję widzieć proces tworzenia urządzeń na przestrzeni czasu: od pierwszego prototypu, który powstał jakieś pięć lat temu, do produktu gotowego do sprzedaży, który jest dostępny obecnie - powiedział Jens Ertel, prewodniczący BMW Group Additive Manufacturing Center.

 

Kompleksowe rozwiązanie

HP oferuje dwie nowe drukarki 3D do szybkiego prototypowania i produkcji.

·         Drukarka HP Jet Fusion 3D 3200 jest idealna do tworzenia prototypów, oferuje wyższą produktywność i zdolność wzrostu przy niższym koszcie na część.

·         Drukarka HP Jet Fusion 3D 4200 do tworzenia prototypów i aby sprostać potrzebom produkcji krótkich serii z wysoką wydajnością; oraz dostarczenia produktu jeszcze tego samego dnia, przy możliwie najniższym koszcie na część.

·         Zsynchronizowany zestaw narzędzi obejmuje intuicyjne oprogramowanie, innowacyjną stację przerobu mas HP Jet Fusion 3D z szybkim chłodzeniem i materiałami wysokiej jakości.

 

Materiały i platforma oprogramowania, które usprawniają drukowanie 3D

W celu dostarczenia zapowiedzianej w 2014 roku wizji otwartej platformy, firma HP wraz z autoryzowanymi partnerami współpracują, aby umożliwić innowacje w zakresie materiałów i nowych zastosowań dla rozwiązań HP Multi Jet Fusion. Dzięki temu możliwe będzie obniżenie kosztów i szybsze przystosowanie drukowania 3D do branży. Firma HP tworzy sklep z materiałami 3D we współpracy z autoryzowanymi partnerami, do których należą Arkema, BASF, Evonik i Lehmann & Voss. Plany obejmują rozszerzenie ekosystemu platformy.

 

Firma HP współpracowała też z czołowymi partnerami w zakresie oprogramowania, tak aby proces od zaprojektowania do druku był prostszy i bardziej intuicyjny. Do partnerów należą Siemens, Autodesk, Materialise i Siemens. Dzięki współpracy z kluczowymi dostawcami oprogramowania produkcyjnego, firma HP umożliwia głębszą integrację drukowania 3D i procesu produkcji. Firma HP jest założycielem konsorcjum branżowego, które opracowało 3MF, ulepszony format pliku do druku 3D. HP Jet Fusion 3D Printing Solution to pierwsza drukarka 3D w pełni zgodna z tym standardem.

 

Spojrzenie w przyszłość

Wraz z rozszerzaniem palety materiałów i kolorów oferowanej przez HP, klienci będą mogli korzystać z możliwości dostosowania właściwości części na poziomie voxeli. Daje to kontrolę i pozwala na nieskończone kombinacje zastosowań, kolorów i materiałów z unikalnymi, jak dotąd niewyobrażalnymi właściwościami.

 

·         Możliwość drukowania z wbudowanymi elementami inteligentnymi, takimi jak sensory w częściach, to klucz do wprowadzania internetu przedmiotów.

·         Drukowanie części z wbudowanymi informacjami, np. niewidzialnymi śladami lub kodami, to przyszłościowe rozwiązania, które pozwolą na wzmocnienie ochrony i ulepszenie śledzenia, a tym samym na zrewolucjonizowanie łańcucha dostaw.

 

W przyszłości, do 50% niestandardowych elementów plastikowych w drukarkach HP Jet Fusion 3D będzie drukowanych i produkowanych z użyciem technologii HP Multi Jet Fusion, a nie tradycyjnych metod produkcji.

 

W połączeniu z innowacją Sprout by HP, kompletna cyfryzacja designu przebuduje tradycyjną produkcję od podstaw. Cyfryzacja i drukowanie 3D pomogą zrewitalizować regiony na całym świecie, które bilansują zrównoważony rozwój ze wzrostem przemysłowym. Cyfryzacja i drukowanie 3D na nowo zdefiniują tradycyjne łańcuchy dostaw i tworząc model dostawy „na czas”.

 

Ceny i dostępność

 

                      Firma HP przyjmuje zamówienia na stronie www.hp.com/go/3Dcontactus

                      Drukarka HP Jet Fusion 3D 4200 będzie dostępna pod koniec 2016 roku, a drukarka HP Jet Fusion 3D 3200 w roku 2017 w wybranych krajach regionu EMEA, najpierw w Austrii, Belgii, Irlandii, Włoszech, Francji, Niemczech, Wielkiej Brytanii, Holandii, Hiszpanii i Szwajcarii. Dostępność zostanie rozszerzona na inne europejskie kraje w drugiej połowie 2017 roku.

 

O HP

HP Inc. tworzy nowe rozwiązania technologiczne, które mają znaczący wpływ na życie ludzi. Szerokie portfolio produktów firmy obejmuje drukarki, komputery osobiste, urządzenia mobilne oraz rozwiązania i usługi, które sprostają nawet najbardziej skomplikowanym wyzwaniom. Więcej informacji można znaleźć pod adresem www.hp.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Fleishman_Hillard

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »