Technologie » Telekomunikacja

HRT Huddle Hub One – wideokonferencje w każdym miejscu

HRT Huddle Hub One – wideokonferencje w każdym miejscu
Zobacz więcej zdjęć »
Huddle Room Technology – producent rozwiązań przeznaczonych do wideokonferencji, wprowadził na rynek Huddle Hub One.

Jest to stacja, która umożliwia bezprzewodowe udostępnienie obrazu i innych treści wszystkim uczestnikom spotkania jednocześnie, w dowolnym miejscu, bez konieczności siedzenia w polu kamery czy zasięgu mikrofonu.

Huddle Hub One jest odpowiedzią na cieszący się coraz większą popularnością trend małych sal konferencyjnych i BYOD – Bring Your Own Devices. BYOD w dosłownym tłumaczeniu, zachęca do przynoszenia do pracy własnych urządzeń, aby zwiększyć efektywność wykonywanych zadań. Według badań przeprowadzonych przez firmę Cisco, niemal 70% szefów działów IT zgadza się na stosowanie takich praktyk wśród pracowników. Ponadto w ciągu najbliższych kilku lat rynek BYOD i urządzeń mobilnych ma osiągnąć wartość ok. 70 miliardów dolarów (badania Markets&Markets).

Takie rozwiązanie pozwala bezprzewodowo dzielić się swoimi treściami z innymi uczestnikami spotkania. A co najważniejsze – użytkownicy mogą wziąć udział w wideokonferencji korzystając z własnego laptopa, tabletu czy też smartfonu. Gwarantuje to elastyczność we współpracy grupowej niezależnie od przestrzeni w jakiej jest przeprowadzane spotkanie. W sali konferencyjnej, open space, korytarzu czy pokoju socjalnym wszyscy użytkownicy będą optymalnie widziani i słyszani. Brak konieczności korzystania z dedykowanej sali wyposażonej w specjalny wyświetlacz, szerokokątną kamerę PTZ lub inne narzędzia, zwiększa poziom mobilności.

Tryb Multicam Feed

Ta opcja umożliwia bezprzewodowe podłączenie do 6 urządzeń w tym samym czasie. Dzięki Huddle Hub One następuje przekształcenie obrazu z wielu kamer w jeden, który następnie zostaje wysłany przez dowolnie wybraną aplikację wideokonferencyjną do strony zdalnej. Pozwala to na wykorzystanie tylko 1 licencji np. w Skype for Bussines oraz oszczędzenie pasma internetowego.

Bezprzewodowe prezentacje Device-To-Device

Łącząc bezprzewodowo mobilne urządzenia do Huddle Hub One, można udostępniać obraz z własnego ekranu bezpośrednio do pozostałych uczestników spotkania. Maksymalna liczba połączonych urządzeń wynosi 30 (producent zapowiada nawet 60).

Jak to działa?

Hub One tworzy do 4 niezależnych sieci WiFi do których łączą się wszyscy użytkownicy chcący bezprzewodowo przesłać prezentacje lub obraz z kamery swego laptopa. W dedykowanej aplikacji na komputer, użytkownik wybiera czy chce uczestniczyć w trypie bezprzewodowej prezentacji czy w trybie Multicam. W każdym przypadku wymagany jest „gospodarz” spotkania, który będzie udostępniał prezentacje lub łączył obrazy wielu kamer w jeden strumień. Zarówno dane wychodzące na zewnątrz firmy, jak i przychodzące są przekazywane za pomocą jednego strumienia, z jednego komputera (gospodarza), co w przypadku dużej firmy znacznie oszczędza wykorzystanie firmowego łącza internetowego

Kluczowe cechy Huddle Hub One:

·         Bezprzewodowe udostępnianie prezentacji

·         Udostępnianie dokumentów poprzez screen-sharing

·         Prowadzenie wideokonferencji w trybie MultiCam Feed – wiele obrazów w jednym

·         Współpraca z każdym systemem (Windows, Mac, Android, iOS)

·         Możliwość korzystania z dowolnego urządzenia: komputer stacjonarny, laptop, tablet, smartfon

·         Możliwość korzystania w dowolnym miejscu

 

Więcej informacji:

http://www.kontel.pl/hrt.html

Dane techniczne:

http://www.kontel.pl/uploads/1/8/5/3/18530930/huddle-hub-one-data-sheet_pl.pdf

 

O KONTEL

Firma KONTEL jest jednym z największych rodzimych dystrybutorów rozwiązań IT oraz sprzętu audio i wideo, w tym profesjonalnych urządzeń konferencyjnych. Aktualnie portfolio dystrybutora tworzy prawie 30 renomowanych marek, między innymi Plantronics, ClearOne, Konftel, Polycom, Yealink, czy Ascom. W ofercie znalazły się także systemy fax-serwerowe, bezprzewodowe słuchawki Bluetooth do różnorodnych zastosowań oraz akcesoria dla graczy. Firma KONTEL to także laureat prestiżowych wyróżnień w branży IT, między innymi Emerging Markets Distributor of the Year 2015, przyznanego przez firmę Plantronics. Więcej na www.kontel.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Krzysztof Kiszewski

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »