Rozrywka i wypoczynek » Turystyka

Hydropolis czyli muzeum wody

Wrocław to jedno z największych polskich miast, nic zatem dziwnego, że oferuje bogatą ofertę wydarzeń kulturalnych. Należą do nich również liczne miejskie muzea. Najnowszą tego rodzaju placówką jest Hydropolis, muzeum poświęcone wodzie.

Nikogo nie trzeba chyba przekonywać o ważności wody dla życia nie tylko ludzkiego organizmu. Z uwagi na to jest woda jednym z najbardziej cennych surowców, a troska o jej odpowiednią dla wszystkich ilość powinna być priorytetowa. Na co dzień w naszym kraju, gdzie wody nie brakuje, mamy tendencję do zapominania o tego rodzaju zabiegach. Stąd też narodziła się idea miejsca poświęconego wodzie i jej wartości dla całej ludzkości. Wizyta we wrocławskim muzeum wody z całą pewnością może podnieść poziom świadomości, nie tylko wśród osób dorosłych, ale również młodzieży i dzieci.

Wystawy poświęconej konkretnej tematyce służą przede wszystkim edukacji. Nie inaczej jest w wypadku otwartego na początku grudnia ubiegłego roku Hydropolis. Na ponad czterech tysiącach metrów kwadratowych stworzono osiem stref tematycznych, które są poświęcone różnym aspektom wody i jej historii w rozwoju życia na naszej planecie.

Pierwsza z ekspozycji jest właśnie poświęcona zagadnieniu teorii na temat powstania wody i jej znaczenia dla rozwoju życia w kosmosie. Twórcy wystawy zadbali o jej multimedialność, dlatego zdobywanie wiedzy na temat wody nie jest nudne, a staje się rozrywką. Nie od dziś wiadomo, że dawka wiedzy podana w atrakcyjnej formie na dłużej zostaje w pamięci. Podobny mechanizm działa bardzo dobrze w przypadku wrocławskiego muzeum wody.

W innych obszarach osoby zwiedzające będą mogli poznać również zwierzęta żyjące w wodzie, od najmniejszych drobnoustrojów aż po drapieżniki dużych rozmiarów. Na własne oczy będzie również można zobaczyć model batyskafu Trieste, w którym dwójka badaczy zanurkowało w najgłębsze miejsce na naszej planecie, Rów Mariański, co miało miejsce w roku 1960.

Dodatkowo odwiedzający są cały czas w styczności z wodą, a konkretnie z jej obrazami i odgłosami. Dzięki temu prostemu zabiegowi wrażenie obcowania z wodnymi tajemnicami jest coraz mocniejsze, a tym samym na dłużej zapadające w pamięć.

Hydropolis nie jest jedynym z atrakcyjnych miejsc w stolicy Dolnego Śląska, dlatego na zwiedzanie miasta warto zarezerwować kilka dni. Na ten czas wygodny nocleg w centrum Wrocławia możesz znaleźć w ofercie prezentowanej przez apartamenty wrocławskie, oferujące świetną jakość w konkurencyjnych cenach.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

dominik

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Dziś:
Dolomiti Paganella Bike – www.dolomitipaganellabike.com/en
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »