Rozrywka i wypoczynek » Turystyka

Hydropolis we Wrocławiu

Hydropolis we Wrocławiu
Zobacz więcej zdjęć »
Czy wiesz o niezbędności wody do życia każdego organizmu? Oczywiście, każdy z nas wie, dowiedzieliśmy się o tym w szkole, przypomina nam także o tym pragnienie. Dlatego też warto odwiedzić otwarte przed kilkoma miesiącami wrocławskie Muzeum Wody, w skrócie zwane Hydropolis.

Miejsce to zlokalizowano w dawnym zbiorniku wodnym, pochodzącym z końca XIX wieku. To pierwszy element budowania nastroju. Drugim jest nieustanny szum wody, a raczej wiele różnych odgłosów, do jakich jesteśmy przyzwyczajeni. Delikatny deszczyk lub letnia ulewa, łagodny szum fal i kapanie pojedynczych kropel. Zwiedzanie, którym towarzyszą tego rodzaju odgłosy pozwala na skupienie się na tym, co najważniejsze – edukacji.

To właśnie cel edukacyjny jest w tym miejscu najbardziej wyraźny. Na ośmiu salach stworzono tematyczne ekspozycje, które pozwalają na zorientowanie się w wielu kwestiach, zarówno tych codziennych jak i bardziej odległych. Historia powstania wody w kosmosie pozwala na lepsze zrozumienie jej ważności w życiu codziennym. Podobnie jest z kwestią oczyszczania zużytej wody, gdyż jej zasoby, wbrew temu co może nam się wydawać, wcale nie są nieograniczone. Z tego też powodu dbałość o zachowanie akwenów wodnych w odpowiedniej czystości staje się taka ważna, podobnie jak zdolność do oczyszczenia wody z zanieczyszczeń związanych z używaniem wody do zapewnienia higieny.

Innym, również bardzo interesującym obszarem, jest życie zanurzone w morskich i oceanicznych głębinach. Woda zajmuje niemalże trzy czwarte naszego globu, a najgłębsze miejsce na naszej planecie, Rów Mariański, znajduje się bardzo głęboko. W czasie zwiedzania Hydropolis możesz na własne oczy zobaczyć, jak niewielki był batyskaf, w którym para śmiałków opuściła się na samo dno największej ziemskiej głębiny. Poznasz także ryby i inne istoty zamieszkujące różne oceany i morza.

Najskuteczniejsza edukacja odbywa się poprzez czynne uczestnictwo, dlatego też multimedialne ekrany pozwalają również na interakcję, dzięki czemu wiedza na temat wody będzie przyswojona w sposób łatwy i przyjemny, a jednocześnie pozostanie na długo w pamięci. Nie wierzysz? Najłatwiej przekonać się o tym na własne oczy i odwiedzić jedno z najbardziej wyjątkowych muzeów stolicy Dolnego Śląska. Po trudach zwiedzania możesz udać się na komfortowy nocleg, jaki oferują apartamenty wrocławskie, położone w samym centrum miasta.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

dominik

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »