Społeczeństwo » Szkolnictwo i nauka

II edycja kampanii „Jaśniejsza przyszłość dla uchodźców”

II edycja kampanii „Jaśniejsza przyszłość dla uchodźców”
Zobacz więcej zdjęć »
W obozach dla uchodźców na całym świecie żyje kilkadziesiąt milionów osób. Brak światła po zmroku utrudnia im wykonywanie podstawowych czynności i potęguje poczucie zagrożenia.

Możemy to zmienić, włączając się w globalną kampanię IKEA „Jaśniejsza przyszłość dla uchodźców". Z każdej sprzedanej żarówki LED, w okresie od 1 lutego do 28 marca, IKEA Foundation przekaże 1 euro na zakup oświetlenia do obozów.

Według danych UNHCR (Biuro Wysokiego Komisarza Narodów Zjednoczonych do spraw Uchodźców) w ubiegłym roku liczba uchodźców, osób ubiegających się o status uchodźcy oraz przesiedlonych wewnętrznie przekroczyła 50 milionów, to najwięcej od czasów II wojny światowej, a takich ludzi będzie przybywać ze względu na eskalację konfliktów zbrojnych przede wszystkim w Afryce i na Bliskim Wschodzie. Obecnie w obozach będących pod opieką UNCHR na całym świecie żyje blisko 13 milionów osób, z czego połowę stanowią dzieci. Osoby te straciły dorobek swojego życia i niejednokrotnie musiały szukać schronienia poza granicami kraju, w obozach, w których panują bardzo trudne warunki, brakuje światła i prądu.

- Nam może wydawać się to dziwne, ale brak światła to realny problem, który dotyka miliony ludzi. W obozach dla uchodźców na całym świecie życie po zmroku zamiera - mówi Anna Gadowska Koordynator ds. Zrównoważonego Rozwoju w IKEA Kraków. - Dzięki kampanii „Jaśniejsza przyszłość dla uchodźców" wspólnie możemy sprawić, że życie uchodźców stanie się bezpieczniejsze. Nasze żarówki mają szansę „świecić podwójnie" - dodaje Anna Gadowska.

II edycja kampanii

W ramach akcji „Jaśniejsza przyszłość dla uchodźców" IKEA Foundation przekazuje 1 euro na rzecz UNHCR od każdej sprzedanej żarówki LED-owej IKEA. Tegoroczna, druga edycja kampanii potrwa od 1 lutego do 28 marca. Zebrane środki zostaną wykorzystane głównie na zakup oświetlenia do obozów dla uchodźców na całym świecie, które znacznie przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa oraz warunków życia przebywających tam osób. Fundusze zostaną również przekazane na tworzenie i wdrażanie rozwiązań wykorzystujących energię ze źródeł odnawialnych, a także rozwój edukacji w tych obozach.

Kampania „Jaśniejsza przyszłość dla uchodźców" została zorganizowana po raz pierwszy w 2014 roku. Polacy bardzo aktywnie zaangażowali się w akcję - polskie sklepy IKEA zebrały ponad 121 tysięcy euro. Globalnie udało się zgromadzić i przekazać 7,7 miliona euro. Dzięki współpracy IKEA Foundation z UNHCR fundusze zostały przeznaczone m.in. na pomoc ponad 11 tysiącom uchodźców z Syrii, która obejmowała dostarczenie do obozów lamp oraz ulicznych świateł solarnych.

Filmy na temat kampanii:

www.youtube.com/watch?v=Gd_jP9ZaxeQ
www.youtube.com/watch?v=z59yAQGz3aY

Więcej informacji o działaniach z zakresu zrównoważonego rozwoju podejmowanych przez IKEA: www.IKEA.pl/przyszlosc

 Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Open Media

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »