Firma » Biznes

IKEA pomaga wyposażyć gminne centra kwarantanny w Szczecinie. #PomagamyRazem

IKEA pomaga wyposażyć gminne centra kwarantanny w Szczecinie. #PomagamyRazem
Zobacz więcej zdjęć »
W trudnych momentach zawsze można liczyć na sąsiadów. Troska o lokalną społeczność jest jedną z podstawowych wartości IKEA. Dlatego wspólnie z Urzędem Miasta tworzymy wygodne warunki odpoczynku i kwarantanny dla personelu medycznego szczególnie narażonego na zakażenie koronawirusem.

Kwarantanna to jedno z pierwszych i najważniejszych działań podejmowanych, aby ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa.

                                                                                                                    

Przygotowane przez IKEA wyposażenie około 11 mieszkań, przeznaczonych do przebywania w nich do 33 osób, umożliwi ochronę przed zakażeniem rodzinom i bliskim personelu pracującego z grupą osób szczególnego ryzyka. Dotyczy to na przykład personelu wspierającego placówki szpitalne na terenie Gminy Miasto Szczecin, pracowników Domów Opieki Społecznej i innych placówek opieki.  Stworzone zostaną także wygodne warunki zakwaterowania dla personelu z innych regionów Polski  wspierającego szczecińskie  placówki medyczne podczas pandemii.

Budowa nowego sklepu IKEA w Szczecinie posuwa się do przodu, a już dzisiaj mieszkańcy Szczecina i okolic mogą kupować produkty IKEA online i odbierać swoje zamówienia w Punkcie Odbioru Zamówień zlokalizowanym przy Alei Kasztanowej 17. Zgodnie z wartościami firmy już teraz aktywnie uczestniczymy w życiu lokalnej społeczności i nie pozostajemy obojętni na to, co dzieje się w naszym sąsiedztwie. Współpraca z Urzędem Miasta pozwoliła nam na zidentyfikowanie potrzeb, które możemy zaspokoić w trudnej sytuacji pandemii, dzięki naszym produktom i wiedzy o urządzaniu domu. #PomagamyRazem, by zmieniać na lepsze trudną rzeczywistość wokół nas - mówi Karol Tomczyk, Dyrektor Regionu Szczecin

Mieszkania zostały wydzielone z zasobów komunalnych Gminy Miasto Szczecin i nie posiadały wyposażenia umożliwiającego zakwaterowanie osób. Dzięki pomocy IKEA zostaną wyposażone w podstawowe meble takie jak: łóżka, sofy, stoły, krzesła, drobne meble do przedpokoju, łazienki i pokoju dziennego, kołdry, poduszki, pościel oraz wszystko co niezbędne do przygotowywania posiłków - naczynia i akcesoria kuchenne. Osoby korzystające z mieszkań będą mogły przebywać i zregenerować siły w bardziej przyjaznych warunkach i funkcjonalnych pomieszczeniach.

 

Kontakt ze strony firmy IKEA był dla nas miłym zaskoczeniem. Jest takie powiedzenie, że prawdziwych przyjaciół poznaje się w trudnych sytuacjach. I właśnie z taką się teraz wszyscy mierzymy. Dlatego kieruję ogromne słowa podziękowania dla IKEA, za zaangażowanie i nieocenioną pomoc przy wyposażaniu mieszkań kryzysowych. Dzięki temu, osoby w najtrudniejszych sytuacjach będą miały odpowiednie warunki do przeczekania tych trudnych chwil. Jednocześnie cieszę się, że w Szczecinie lokuje się firma z tak dużą odpowiedzialnością społeczną oraz chęcią niesienia pomocy. Ta wartość w dzisiejszych czasach jest nie do przecenienia – powiedział Prezydent Szczecina Piotr Krzystek

 

Po ustaniu potrzeb, związanych z funkcjonowaniem mieszkań na potrzeby kwarantanny, meble i dodatki posłużą do wyposażenia tzw. mieszkań „kryzysowych” na potrzeby zakwaterowania rodzin, które ucierpiały w wyniku zdarzeń nadzwyczajnych np. pożaru, awarii technicznych. W takich sytuacjach gmina udziela pomocy mieszkańcom, którzy zmuszeni są do opuszczenia ich miejsca zamieszkania.

 

Trudne okoliczności wymagają wyjątkowych rozwiązań i współpracy pomiędzy wieloma instytucjami. Dzięki współpracy IKEA i partnerów już 35 gmin w Polsce otrzymało pomoc w doposażeniu lokalnych centrów kwarantanny. Z przekazanego sprzętu będzie mogło skorzystać ponad 400 osób przebywających w instytucjonalnej kwarantannie na terenie swojej gminy. Dodatkowo do akcji dołączyła Agencja Rezerw Materiałowych pośrednicząc w kwestiach formalnych związanych z przekazywaniem darowizn. Agencja koordynuje działania w zakresie formalno-prawnym pomiędzy IKEA, a Gminnymi Centrami Kwarantanny. Działania realizowane są w ramach planu na rzecz walki ze skutkami pandemii, na który IKEA w Polsce przeznaczyła łącznie 4,5 mln zł. Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

a.wasilewska

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »