Dom » Wnętrza

Ikony polskiego dizajnu w Muzeum Narodowym w Krakowie. Wśród eksponatów projekt marki PUFF-BUFF

Ikony polskiego dizajnu w Muzeum Narodowym w Krakowie. Wśród eksponatów projekt marki PUFF-BUFF
Zobacz więcej zdjęć »
„Z drugiej strony rzeczy. Polski dizajn po roku 1989” to tytuł najnowszej, czasowej wystawy w Muzeum Narodowym w Krakowie. Ekspozycja w całości poświęcona polskiemu wzornictwu pokazuje, jak radzili sobie twórcy na przestrzeni ostatnich dekad.

Wśród starannie wyselekcjonowanych przedmiotów, znalazła się lampa ORCA - projekt Ani Siedleckiej i Radka Achramowicza, założycieli marki PUFF-BUFF.

Najnowsza wystawa w Muzeum Narodowym w Krakowie przekrojowo przedstawia zmiany, jakie zachodziły w polskim dizajnie po 1989 roku. Eksponaty to prace, które powstały w latach 90, w warunkach rodzącego się kapitalizmu, na których piętno odcisnęły prądy postmodernistyczne. Znajdują się tam również rzeczy z przełomu XX i XXI wieku, które wpisują się w międzynarodowe nurty projektowania. Na wystawie można zobaczyć przedmioty, które są ikonami współczesnego wzornictwa polskiego. Jednym z nich jest lampa ORCA - projekt marki PUFF BUFF, która słynie z niekonwencjonalnych projektów oświetlenowych.

ORCA, projekt w klasycznej, czarno-białej kolorystyce, inspirowany morskim ssakiem to jeden z najbardziej rozpoznawalnych projektów Ani Siedleckiej i Radka Achramowicza. Nowoczesna forma lampy ORCA powstała z wypełnionego powietrzem tworzywa i tej niezwykłej technologii zawdzięcza swój charakter. To projekt uniwersalny - sprawdza się zarówno we wnętrzach mieszkalnych jaki użyteczności publicznej. Oferowana jest w dwóch wersjach - jako lampa wisząca oraz stojąca na trójnogu ze szczotkowanej stali.

- Bardzo cieszymy się z obecności lampy ORCA na tak ważnej wystawie w Muzeum Narodowym w Krakowie. Znalezienie się w elitarnym gronie najlepszych twórców polskiego dizajnu to wielki zaszczyt. Szczególnie, że to już drugie tego typu wyróżnienie dla PUFF-BUFF. Nasz projekt, świecąca ścianka BUBBLES, jest jednym z eksponatów w Galerii Wzornictwa Polskiego, najnowszej, stałej wystawie w Muzeum Narodowym w Warszawie - komentuje Radek Achramowicz.

Wystawa „Z drugiej strony rzeczy. Polski dizajn po roku 1989" w Muzeum Narodowym w Krakowie będzie dostępna dla zwiedzających do 19 sierpnia.

Więcej informacji na temat marki PUFF-BUFF: www.puff-buff.comRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

OKK!

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »